Nowe zasady prawa jazdy 2013

Nowe zasady prawa jazdy od 2012 r kat B C D - opinie na temat najnowszego rozporządzenia ministra infrastruktury!!

Nowe zasady na prawo jazdy 2009 weszły już w czerwcu, po podpisaniu stosownego rozporządzenia przez ministra infrastruktury DZ.U.2009 r. Nr 78 poz. 653 /projekt można było przeczytać na stronie ministerstwa/ jak również w pismach branzowych.

Jest to kolejna próba rozładowania totalnie niewydolnego systemu egzaminów WORD, połączona z ukrytą podwyżką cen egzaminów.

Do chwili obecnej kursant, rzadko kiedy po otrzymaniu zaświadczenia o ukończeniu kursu, miał możliwość podejścia do państwowego egzaminu praktycznego póki jeszcze nie zapomniał jak się jeździ /czyli jak najszybciej po 30 godzinach szkolenia/.

  • Nie są to umiejętności, które można nabyć z książek,
  • Terminy oczekiwania ponad 30 dni były tajemnicą poliszynela.

Oczywiście osoby zamożniejsze dokupowały dodatkowe jazdy szkoleniowe, ale chyba nie o to chodzi, aby płacić za wady systemu.


Ukryta podwyżka kat B polega na możliwości skrócenia egzaminu do 25 minut. Zależy to od decyzji egzaminatora i zaliczeniu nam jazdy z wynikiem pozytywnym. Oczywiście mało kto się zastanawia, że cena za krótszy egzamin będzie identyczna jak za dłuższy. Na pewno nie będzie to szczęśliwy kursant, zdający za pierwszym razem.

Nie musimy również sprawdzać stanu technicznego 13 podstawowych elementów pojazdy, a jedynie 2 wylosowane / co również skraca czas do 5 minut/. Przedtem tego ograniczenia czasowego nie było.

Skończyły się czasu obowiązku terminu do 30 dni w przypadku osób, które oblały egzamin.W tej chwili jest to pierwszy wolny termin i raczej jazdy dodatkowe, jeżeli będzie on długi.

Od zdania egzaminu teoretycznego mamy 6 miesięcy na praktyczny /nie są wliczane okresy zawieszenia egzaminów np motory z powodu pogody/.

Na egzaminatora pośrednio nałożono obowiązek sprawdzenia wszystkich ograniczeń wynikających z kodów orzeczenia lekarskiego, a nie tylko okularów lub szkieł kontaktowych jak dotychczas. Może to być problemem dla osób nie mających wpisanych kodu 01 - a przychodzących w okularach.

Nowe zasady prawa jazdy 2009 r - dobra wiadomość dla kierowców zdających na kat C lub D / pod warunkiem posiadania wcześniej prawka na autobusy lub ciężarówkę lub odwrotnie/.

Kursy na ciężarówkę lub autobus ulegną skróceniu do 20 godzin / jeżeli już mamy kategorię wyższą /. Do tej pory Ci kierowcy byli najlepszymi klientami. Płacili za całe kursy , które były im niepotrzebne, bo po prostu umieli jeździć !! Kursy łączone stanieją.


Reasumując na zmianach skorzystają lub nie

  • WORD-y - krótsze ale w sumie droższe egzaminy
  • Kursanci pierwszorazowi kat B -egzamin szybciej i krótszy !!
  • Kierowcy z kat C lub D - krótszy kurs na autobusy lub ciężarówki
  • Szkoły nauki jazdy - przewidywany spadek cen kursów na ciężki sprzęt
  • Egzaminatorzy zaczęli już korzystać ze swoich uprawnień i odmawiają przeprowadzenia egzaninu na podstawie par.30 ust 3p2 c rozporządzenia MI - co oznacza np zgłoszenie się na egzamin w okularach przy braku adnotacji w orzeczeniu lekarskim.

Tak więc Nowe zasady prawa jazdy już zaczęły być interpretowane na niekorzyść kursantów .

Co przyniesie życie to tak naprawdę dopiero zobaczymy. Poprzednie rozporządzenie /Dz U 2005 r. Nr 217 poz. 1834/ też miało szczytne cele ale nie wytrzymało próby czasu.

"Nowe zasady prawa jazdy w 2005 roku" miały całkowicie wyeliminować korupcję i wypuszczać, szybko i sprawnie tylko super wykształconych kierowców. Co zostało z tych szczytnych ideałów każdy widzi.

Nowe zasady prawa jazdy kursy na prawko w 2013 roku


Nowe prawo jazdy 2013 r Aktualne przepisy ustawy

Nowe zasady na prawo jazdy 2013 powrót do strony głównej


Nowe zasady prawa jazdy

Usłyszałeś coś więcej na temat nowych zasad ?
Masz coś ciekawego na ten temat? Po prostu podziel się z nami!

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Napisali

Kliknij poniżej aby zobaczyć Co napisali inni Goście tej strony.....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Nowe zasady przeprowadzania panstwowego egzaminu 
NOWE ZASADY PRZEPROWADZANIA PAŃSTWOWEGO EGZAMINU PRAKTYCZNEGO KAT.B Efekt.pop.pl Cool Kursy na prawo jazdy Wrocław Egzamin praktyczny polega …

ILE JEST WAZNY OPLACONY A NIE DOKONCZONY KURS? Not rated yet
W grudniu 2009 r , wpłaciłam połowę kwoty za kurs. Niestety musiałam wyjechać z kraju i w związku z tym nie dokończyłam …

Nowe zasady prawa jazdy 2010 Not rated yet
Nowe zasady prawa jazdy 2010r Powoli projekty nowego prawa przechodzą przez kolejne szczeble legislacji. W listopadzie 2009 roku nowości …

Obawa przed nowymi zasadami Not rated yet
Obawiałem się strasznie nowych zasad, ale jak się okazało niesłusznie.... Mój egzamin na mieście wraz z placem manewrowym …

Nowe prawo jazdy 2009  Not rated yet
Nowe prawo jazdy 2009 Jak można się było domyśleć wcześniej nic się nie zmieniło. Niektórzy starsi egzaminatorzy …

KIEDY EGZAMIN ZOSTANIE PRZERWANY? Not rated yet
KIEDY EGZAMIN ZOSTANIE PRZERWANY? ZACHOWANIA OSOBY EGZAMINOWANEJ SKUTKUJĄCE PRZERWANIEM EGZAMINU PAŃSTWOWEGO NA PRAWO JAZDY 1. …

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Niestety przepisy na prawko są coraz gorsze, Pozostanie przesiąść się na furmankę: Moje prawo jazdy Możesz wstąpić na badania do mojej przychodni lekarskiej
Od Medycyna pracy Wrocław

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.