1 klasa badań lotniczo-lekarskich sprawnie we Wrocławiu

Badania lotniczo lekarskie na 1 klasę charakteryzują się krótkim terminem ważności w stosunku do klasy 2, LAPL czy świadectwa kwalifikacji. W praktyce powoduje to konieczność corocznych, a nawet częstszych wizyt u AME lub w Centrum lotniczym.

Powoduje to spore trudności, szczególnie w okresie wakacyjnym lub urlopowym, kiedy większość lekarzy jest nieobecna lub mało dostępna. [Tak, lekarze też wyjeżdżają na urlopy i wakacje]

 Spotkałem się z sytuacjami, kiedy pomimo wcześniejszej rejestracji, pilot rozpoczął procedurę w danym ośrodku, wykonał część konsultacji, i nie został powiadomiony wcześniej o niespodziewanej nieobecności lekarza orzecznika.

Nie muszę wspominać, że ważność orzeczenia kończyła się danego dnia oraz, że w trybie awaryjnym musiałem dokończyć orzekanie. Oczywiście pilot otrzymał stosowne orzeczenie lotniczo lekarskie i mógł wykonywać swoje obowiązki, ale straconego czasu, zszarganych nerwów, stresu oraz konieczności podwójnej opłaty za lekarza nikt mu nie zwróci.


Od początku swojej działalności jako lekarza lotniczego, czyli od 2013 roku, starałem się aby w mojej Przychodni badania i wydanie orzeczenia, trwały tak krótko jak to jest tylko możliwe, ale z zachowaniem obowiązujących standardów EASA. Przyświecała mi idea "One Stop", czyli dany pilot przychodzi i wszystko jest w miarę możliwości załatwiane w jednym miejscu. Nie jest to łatwe, ale w większości przypadków wykonalne.

Klasa 1 badań lotniczo lekarskich, wymaga większego zaangażowania, ponieważ zakres badań jest znacznie większy, a normy zdrowotne "bardziej wyśrubowane". Często wymagane są też dodatkowe konsultacje medyczne, szczególnie w przypadku badań kontrolnych [związanych z pogorszeniem wzroku, chorobami serca czy OUN]. Tym nie mniej dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że przy wcześniejszym kontakcie  mailowym, omówieniu danego przypadku i otrzymaniu właściwych instrukcji, co do dalszego postępowania badanie lotniczo lekarskie nie musi być "koszmarem". Nawet "trudne przypadki" mogą być rozwiązane kompromisowo, zgodnie ze standardami EASA, dopuszczeniem do latania ze stosownymi ograniczeniami zdrowotnymi.


Jeżeli jesteś pilotem 1 klasy, którego dostawczy jakaś sytuacja opisana powyżej, to kontakt z moją Placówką poprzez maila lekarz@krasnicki.com.pl ma sens. Zrobię wszystko, aby pomóc Ci w rozwiązaniu  twojego problemu, a nawet jak nie będę w stanie tego zrobić, to udzielę jakiś wskazówek, co do dalszego postępowania, tak aby znaleźć satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

Czasami nie jest to wcale łatwe, ale jak nie masz istotnych problemów zdrowotnych, powodujących zgodnie z przepisami natychmiastową dyskwalifikację i odwołanie niewiele wniesie, to bądź dobrej myśli.


Moja Firma mieści się na ulicy Kmicica 1a/1 na obrzeżach Wrocławia. Jest dogodny dojazd z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Przy przychodni mieści się spory parking, na którym znajdzie się zawsze miejsce na twój samochód lub inny pojazd. Pilotów badam zwykle od wtorku do czwartku, ale istnieje [w miarę możliwości] możliwość ustalenia jakiegoś indywidualnego terminu.

Masz Swoje pytanie lub odpowiedź w tym temacie?

Potrafisz odpowiedzieć; na poruszony temat? Wiesz co, gdzie czy za ile, na różne tematy związane z prawem jazdy i badaniami lekarskimi? Po prostu podziel się z nami swoją wiedzą!

[ ? ]

Wgraj zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)


Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.