Testy psychologiczne dla kierowców we Wrocławiu

Od stycznia 2013 roku nawet będąc kandydatem na kierowcę zawodowego musisz zrobić badania psychotechniczne do wyrobienia profilu przed kursem na prawko na ciężarówkę lub autobus. Potem już psychotesty są nieustannie związane z Twoim życiem jako jeżdżącego autem czy innym pracownikiem transportu.

Przejście testów psychologicznych w Pracowni psychologii transportu wcale nie jest takie proste. Wielu kierowców nie daje sobie z tym rady!!Na czym polegają testy psychologiczne dla kierowców ?

W tej chwili dwa podstawowe terminy ważności psychotestów dla kierowców zawodowych to 5 lat do 60 roku życia i 30 miesięcy [dla starszych kierowców]. Czasami psycholog skraca termin. Już niedługo termin następnego badania psychologicznego będzie wpisywany do prawa jazdy. Oczywiście będzie to wiązało się z wymianą prawka i stosownymi opłatami administracyjnymi.

Testy psychologiczne dla kierowców zawsze wiązały się z olbrzymim stresem dla tej grupy zawodowej. O ile są stosunkowo proste dla osób młodszych i bez wady wzroku, o tyle raczej sprawiają więcej problemów


Badania psychotechniczne

Sprawdź się szybko na tym teściku obrazkowym poniżej:

Nie jest niestety łatwy, ale....Niestety z wiekiem  twoja sprawność psychofizyczna maleje. Często też pojawia się problem wykluczenia kierowcy z zawodu i późniejszego przekwalifikowania.

Sumiennie przeprowadzone badania psychologiczne kierowców bez problemu wykryją różne ułomności w tym zakresie. Najczęstsze są powiązane z brakiem widzenia obuocznego oraz obniżeniem intelektu. Opóźnieniu też mogą ulec czasy reakcji.

To wszystko narasta, kiedy kierowca przychodzi na badania zmęczony lub po wcześniejszym nadużyciu alkoholu. Badany popełnia więcej błędów i często kończy się to orzeczeniem negatywnym, ze wszelkimi tego konsekwencjami.

Coraz częściej testy psychologiczne dla kierowców przechodzą kierowcy złapani przez policję /za jazdę po pijaku lub udział w wypadku/ a skazani przez Sądy i skierowani przez Starostę Powiatowego. Przykład skierowania masz na obrazku poniżej.W tej grupie negatywne orzeczenia zdarzają się najczęściej. W przypadku przewoźnika drogowego wiąże się to z utratą prawa wykonywania zawodu.

Obecne tendencje wskazują, że coraz więcej grup społecznych będzie poddawanym testom psychologicznym, czy się Ci to podoba czy nie. Łatwiej jest wysłać 100 tysięcy kierowców na badania niż wybudować kilometr autostrady. Dla ustawodawcy jest łatwiej znaleźć winnego wypadku w osobie kierowcy bez badań psychologa czy lekarza niż fatalnym stanie technicznym drogi.Wszystko też można ładnie teoretycznie uzasadnić bezpieczeństwem nas wszystkich.

Ponieważ stan zdrowia społeczeństwa się w mojej ocenie raczej nie polepsza, a samochodów przybywa więcej niż dróg, rola badań psychologicznych będzie rosła.

Tak więc licz się z taką teoretyczną możliwością, że będziesz kiedyś musiał je zrobić!!


Da to niewątpliwie pracę olbrzymiej rzeszy psychologów, co wyczytałem w uzasadnieniu ustawodawcy do jakiegoś rozporządzenia.

Pamiętam z dzieciństwa, że psycholog nie chciał się w ogóle zgodzić aby moi rodzice wysłali mnie o rok wcześniej do szkoły /potrafiłem biegle czytać, ale nie potrafiłem czegoś narysować i w sumie nie potrafię do dzisiaj/. Szczęśliwie Ojciec zrobił awanturę i nastąpiła zmiana decyzji. Nie miałem najmniejszych problemów z nauką przez następne 40 lat /poprzez ukończenie studiów i zrobienie doktoratu i specjalizacji/.

Ale nie sądzę, aby to komuś uświadomiło, że testy psychologiczne dla kierowców nie są /być może/ aż takie ważne ??

Testy psychologiczne dla kierowców i badania psychologiczne kierowców

Na koniec zapraszam do mojej pracowni testów psychologicznych kierowców we Wrocławiu przy ulicy Kmicica 1a: tel 601 775 123 lub 693 775 123


Poniżej terminy badań dla kierowców zawodowych do świadectwa kwalifikacji /kwalifikacja wstępna i po szkoleniu okresowym/.

Badanie psychologiczne po szkoleniu okresowym

Filmik pokazujący, że psychotesty często się oblewa i nie wiadomo dlaczego?

Na pewno Ci się spodobają artykuły powiązane z tematem:

Masz Swoją interesującą historię na ten temat?

Masz coś ciekawego na ten temat? Po prostu podziel się z nami!

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Napisali

Kliknij poniżej aby zobaczyć Co napisali inni Goście tej strony.....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Istnienie przeciwwskazań psychologicznych -Kiedy kolejny termin? Not rated yet
Kiedy możesz się badać psychologicznie na kierowcę zawodowego, jak otrzymałeś orzeczenie negatywne i nie odwołałeś się w ustawowych terminach /14 dni od …

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Badania kierowców Wrocław

Katalog testów psychologicznych: