Testy psychologiczne dla kierowców we Wrocławiu

Od stycznia 2013 roku nawet będąc kandydatem na kierowcę zawodowego musisz zrobić badania psychotechniczne do wyrobienia profilu przed kursem na prawko na ciężarówkę lub autobus. Potem już psychotesty są nieustannie związane z Twoim życiem jako jeżdżącego autem czy innym pracownikiem transportu.

Przejście testów psychologicznych w Pracowni psychologii transportu wcale nie jest takie proste. Wielu kierowców nie daje sobie z tym rady!!Na czym polegają testy psychologiczne dla kierowców ?

W tej chwili dwa podstawowe terminy ważności psychotestów to 5 lat do 60 roku życia i 30 miesięcy dla starszych kierowców. Czasami psycholog skraca termin. Już niedługo termin następnego badania psychologicznego będzie wpisywany do prawa jazdy. Oczywiście będzie to wiązało się z wymianą prawka i stosownymi opłatami administracyjnymi.

Testy psychologiczne dla kierowców zawsze wiązały się z olbrzymim stresem dla tej grupy zawodowej. O ile są stosunkowo proste dla osób młodszych i bez wady wzroku, o tyle raczej sprawiają więcej problemów


Badania psychotechniczne

Sprawdź się szybko na tym teściku obrazkowym poniżej:

Nie jest niestety łatwy, ale....Niestety z wiekiem  twoja sprawność psychofizyczna maleje. Często też pojawia się problem wykluczenia kierowcy z zawodu i późniejszego przekwalifikowania.

Sumiennie przeprowadzone badania psychologiczne kierowców bez problemu wykryją różne ułomności w tym zakresie. Najczęstsze są powiązane z brakiem widzenia obuocznego oraz obniżeniem intelektu. Opóźnieniu też mogą ulec czasy reakcji.

To wszystko narasta, kiedy kierowca przychodzi na badania zmęczony lub po wcześniejszym nadużyciu alkoholu. Badany popełnia więcej błędów i często kończy się to orzeczeniem negatywnym, ze wszelkimi tego konsekwencjami.

Coraz częściej testy psychologiczne dla kierowców przechodzą skierowani przez policję / za jazdę po pijaku lub udział w wypadku/.


W tej grupie negatywne orzeczenia zdarzają się najczęściej. W przypadku przewoźnika drogowego wiąże się to z utratą prawa wykonywania zawodu.

Obecne tendencje wskazują, że coraz więcej grup społecznych będzie poddawanym testom psychologicznym, czy się Ci to podoba czy nie. Łatwiej jest wysłać 100 tysięcy kierowców na badania niż wybudować kilometr autostrady. Dla ustawodawcy jest łatwiej znaleźć winnego wypadku w osobie kierowcy bez badań psychologa czy lekarza niż fatalnym stanie technicznym drogi.Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu

Wszystko też można ładnie teoretycznie uzasadnić bezpieczeństwem nas wszystkich.

Ponieważ stan zdrowia społeczeństwa się w mojej ocenie raczej nie polepsza, a samochodów przybywa więcej niż dróg, rola badań psychologicznych będzie rosła.


Da to niewątpliwie pracę olbrzymiej rzeszy psychologów, co wyczytałem w uzasadnieniu ustawodawcy do jakiegoś rozporządzenia.

Pamiętam z dzieciństwa, że psycholog nie chciał się w ogóle zgodzić aby moi rodzice wysłali mnie o rok wcześniej do szkoły /potrafiłem biegle czytać, ale nie potrafiłem czegoś narysować i w sumie nie potrafię do dzisiaj/. Szczęśliwie Ojciec zrobił awanturę i nastąpiła zmiana decyzji. Nie miałem najmniejszych problemów z nauką przez następne 40 lat /poprzez ukończenie studiów i zrobienie doktoratu i specjalizacji/.

Ale nie sądzę, aby to komuś uświadomiło, że testy psychologiczne dla kierowców nie są /być może/ aż takie ważne ??

Testy psychologiczne dla kierowców i badania psychologiczne kierowców

Na koniec zapraszam do mojej pracowni testów psychologicznych kierowców we Wrocławiu przy ulicy Kmicica 3 tel 601 775 123


Poniżej terminy badań dla kierowców zawodowych do świadectwa kwalifikacji /kwalifikacja wstępna i po szkoleniu okresowym/.

Badanie psychologiczne po szkoleniu okresowym

Filmik pokazujący, że psychotesty często się oblewa i nie wiadomo dlaczego?

Masz Swoją interesującą historię na ten temat?

Masz coś ciekawego na ten temat? Po prostu podziel się z nami!

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Napisali

Kliknij poniżej aby zobaczyć Co napisali inni Goście tej strony.....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Istnienie przeciwwskazań psychologicznych -Kiedy kolejny termin? Not rated yet
Kiedy możesz się badać psychologicznie na kierowcę zawodowego, jak otrzymałeś orzeczenie negatywne i nie odwołałeś się w ustawowych terminach /14 dni od …

Click here to write your own.

Share this page:

Podoba Ci się ta Strona? Dodaj link. Popatrz jak... Would you prefer to share this page with others by linking to it?

Click on the HTML link code below. Copy and paste it, adding a note of your own, into your blog, a Web page, forums, a blog comment, your Facebook account, or anywhere that someone would find this page valuable.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego

Przeszukaj bloga:


Darmowy Dostęp nawet teraz!! Wreszcie się dowiesz:
"Jak przejść psychotesty czy badania lekarskie i cieszyć się swoim prawkiem?Absolutnie zero spamu!!

Zapisz się już dzisiaj do źródła najnowszych informacji o badaniach kierowców z pozycji osoby wykonującej!!

Znam wszystkie problemy trapiące osoby takie jak TY!

Będziesz również dostawał przed wszystkimi /jako bonus/ moje najnowsze filmy wideo w tym temacie.

Dowiedz się wszystkiego z pierwszej ręki od specjalisty o

  • Badaniach kierowców
  • Badaniach na prawko
  • Kursach prawa jazdy,
  • I wiele innych ciekawych kontrowersyjnych tematów!!

Nie udostępniam tego adresu nikomu więcej pod żadnym pretekstem!! Jednym kliknięciem możesz się również wypisać z mojej listy subskrybentów, ale naprawdę nie warto!!Dariusz Kraśnicki Wroclaw

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i medycyny pracy we Wrocławiu.

Przychodnia medycyny pracy i badań okresowych kierowców Ile kosztują badania na prawo jazdy? Badania kierowców Wrocław Testy psychotechniczne we Wrocławiu
Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu