Badania psychologiczne kierowców we Wrocławiu

Badania psychologiczne kierowców są popularnie zwane psychotestami lub badaniami psychotechnicznymi. Trzeba je wykonać co kilka lat.

Najczęściej [jako kierowca zawodowy] będziesz je robił co 5 lat, a wynika to z twojego wieku. Inne grupy zawodowe mają nieco częściej.

Poniżej masz numer obwieszczenia Ministra Zdrowia z początku 2022 roku, w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy.Po prawej stronie masz screen z Ustawy o kierujących pojazdami i zasadami badań kierowców wykonujących przewóz drogowy:

Ważny jest Artykuł 39k.

Spójrz obok, jakie obowiązki masz jako Pracodawca w odniesieniu do badań psychologicznych podległych Ci kierowców.Poniżej kary za brak nadzoru nad badaniami w transporcie drogowym: Niestety z każdym rokiem jest coraz drożej

Badania psychologiczne kierowców niestety na stałe zaistniały w życiu kierowców. W chwili obecnej wszystkie grupy kierowców zawodowych oraz innych osób zawodowo kierujących pojazdami /np przedstawiciele handlowi,doradcy klienta itp/ muszą spełnić ten obowiązek. Ponieważ dołączane są nowe grupy badanych, frustracja oraz oskarżenia o podtekst finansowy tych badań są nagminne.

Niestety nie zanosi się na przyrost ilości autostrad, więc poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego jest podnoszony pośrednio poprzez uprawnionych psychologów. Nieuniknione jest odrzucenie części kierowców /szczególnie kategorii B, którzy jeździli samochodami służbowymi/bez zrobionej psychotechniki/.

Przez pewien czas straszono wszystkich kandydatów na prawko kat B obowiązkowym psychologiem.Ten projekt upadł, ale kierowcy kategorii wyższych /kat C D E/ już niedługo będą mieli wpis o wykonanym badaniu w swoim prawie jazdy.


Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu

Osobną grupę stanowią kierowcy skierowani na badania "za karę". Udział w wypadku, 24 punkty czy jazda po pijaku nie tylko są obciążeniem finansowym a jednocześnie mogą być przyczyną odebrania prawka. Kierowcy lekceważą badanie, a wynik negatywny z reguły jest podtrzymywany przez podmiot odwoławczy.

Należy stwierdzić, że część kierowców /włącznie z piszącym/ zrozumiała to, że czasy jazdy na podwójnym gazie się skończyły. Jest to w tej chwili przestępstwem a próby przekupienia policjanta tylko mogą pogorszyć sprawę.

Dobór kandydatów do policji jest oparty na testach sprawdzających m.in prawdomówność i uczciwość /dlatego mają takie olbrzymie problemy w trakcie rekrutacji/. taki funkcjonariusz raczej nie będzie ścigał z narażeniem życia prawdziwego bandyty, ale "miękki cel" w postaci kierowcy oferującego korzyść majątkową, to dwie pieczenie na jednym ogniu.

Nie trzeba być znawcą problemu, aby zauważyć, że nasze prawo staje się coraz bardziej restrykcyjne. To samo można ekstrapolować na badania psychologiczne kierowców.

Nie znalazłeś interesującego cię problemu. Spróbuj Google

Badania psychologiczne kierowców Wroclaw

Na sam koniec mogę tylko zarekomendować swoją pracownię Badań psychologicznych Wrocław ulica Kmicica 1a/1.
Obowiązuje rejestracja telefoniczna 601 775 123

Bardzo niewielką grupę stanowią osoby skierowane przez sądy lub prokuraturę. Nie będę się nimi zajmował, chociaż najczęściej tracą on swoje prawo jazdy.

Poczytaj więcej:

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Badania psychologiczne Wrocław Ile kosztuje prawo jazdy