Prawo jazdy na autobus w Anglii czy w rodzinnym Kraju?

Kilka filmików, które pokazują szkolenie przyszłych kierowców autobusów na kategorię D, również przez Polaków mieszkających na co dzień w Anglii.

Prawo jazdy na autobus w Anglii czy szybkie, intensywne tanie kursy kat.D w Polsce ? E-mail: andrzej@kursant.wroclaw.pl


Oczywiście we wzorcowym ośrodku szkolenia kierowców we Wrocławiu /Największa szkoła jazdy w Polsce oraz bardzo wysoka zdawalność/..


Prawo jazdy na Autobus

Bardzo wielu Polaków wyjechało do Anglii [UK] w pierwszym rzucie emigracji zarobkowej, po otwarciu granic z Unią Europejską.

Część z nich jest tam już kilka lat.

Zawód kierowcy autobusu jest na wyspach w miarę dobrze płatny i poważany [w przeciwieństwie do Polski].

Część Rodaków zdecydowała się na prawo jazdy na autobusy w Anglii.[And great bus drivers can make up to £500 a week.]


Pozornie z prawem jazdy w Anglii jest zupełnie bez problemów. Otrzymanie PROVISIONAL DRIVING LICENCE jest obligatoryjne.

Można nawet samemu podjąć decyzję o przystąpieniu do egzaminu !!

Nie trzeba zgody instruktora czy szkoły jazdy[ Prawo jazdy na autobus w Anglii ].


Cena kursów prawa jazdy


Głównym problemem jest :

  • kompletny brak egzaminatorów mówiących po polsku podczas egzaminu praktycznego!!
  • tłumacz raczej przeszkadza niż pomaga - lepiej już zabrać swojego instruktora jazdy, aby zwrócił uwagę na błędy.
Egzaminator na po angielsku zapyta o kilka elementów obsługi samochodu oraz poda komendy podczas jazdy. Niestety są bardzo sumienni i nie przepuszczą kogoś, kto czegoś nie zrobił. [W Polsce nasi egzaminatorzy robią teraz to samo].


Prawo jazdy na autobus w Anglii /UK - Taking your theory test

Egzamin teoretyczny również może być problemem.Na autobus jest on wymagany przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego. Jeżeli nie znasz angielskiego możesz zażądać użycia urządzenia "voiceover".

Poprzez dotknięcie ekranu komputera słyszysz automatycznie odczytany tekst po polsku. Możesz odsłuchiwać dowolną ilość razy. Czy to się sprawdza czy nie - na razie nie wiem i liczę na opinie zdających.

  • Ceny kursów są znacznie wyższe niż w Kraju.

Szybkość informacji internetowej oraz tanie linie lotnicze RyanAir naturalnie wypromowały ...kursy prawa jazdy we Wrocławiu !!

Z opisu na stronie http://www.direct.gov.uk/en/Motoring /DriverLicensing/index.htm wynika, że kategorie prawka są podobne do polskich.

Można więc spokojnie wymienić prawo jazdy kat D polskie na brytyjskie, poprzez Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA) .

You must be normally resident in GB and have a permanent address here. You must surrender your foreign licence which will be returned to the issuing authority. Wynika z tego, że polskie prawko wraca do kraju. Główną zaletą prawa jazdy w Polsce jest jego cena i brak jakiejkolwiek bariery językowej. Tak więc te kursy mają największy sens dla osób nie znających angielskiego.

Przykładowe ceny w funtach egzaminu i oferta kursu na autobus w Anglii [Lorry and bus] £115.00/ £141.00.Badanie lekarskie - £100 funtów The average price for a medical which is compulsory. The cost of training will be £650.00 for a five-day course. There is also a test fee of £66.00 payable to the DVTA (driver vehicle testing)Ceny we Wrocławiu

Intensywny kurs prawa jazdy kat D na autobus 3100 zł około 4 tygodnie.Kurs prawa jazdy na ciężarówkę 2400 zł. Nie opłaca się za bardzo robić w Polsce kursu na kategorię B [prawko amatorskie], chociaż też mieliśmy takie osoby.Ogólnie można powiedzieć, że szkolenie w Polsce jest 5 razy tańsze £1 = 1 zł

Na koniec tylko polecam szkołę nauki jazdy we Wrocławiu, w której prowadzę badania lekarskie, przed przystąpieniem do kursu. Prawo jazdy na autobus w Anglii kurs we Wrocławiu czy Londynie Kierowcom rekomenduję moją przychodnię badań lekarskich na prawo jazdy

Wrocław ulica Żernicka 215 . Obowiązkowa rejestracja pod nr telefonu +48 601 775 123Robię co w mojej mocy aby kierowcy czy kursanci nauki jazdy byli zadowoleni. Naprawdę nie jest to trudne o czym mogą poświadczyć moi podopieczni z całego Kraju i z zagranicy .Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych !!Prawo jazdy na autobus w Anglii ale z kursem ukończonym w Polsce to całkiem rozsądna opcja i koszt.1 złoty = 1 £ [Pound currency]

Uwaga Kurs w Polsce nie oznacza tzw kupna prawa jazdy [nie ma takiej opcji].Jest to sumienne do bólu wykonanie programu szkolenia w najlepszej szkole jazdy na ciężki sprzęt.Prawo jazdy na autobus w Anglii wnioski końcowe :


Znacznym problemem dla Polaków jest pewna niechęć do naszej Nacji przez Obywateli UK /nawet przez byłych Polaczków/. Oczywiście zawsze poprawny politycznie Anglik nie powie tego wprost, ale raczej tak myśli. Mają hopla na punkcie naszego rzekomego wszechobecnego cheating.W Polsce spotkałem się z tym zdając 10 lat temu w konsulacie brytyjskim we Wrocławiu egzamin językowy - First Certificate oraz Proficiency [Nie ściągałem i zdałem ale traktowano nas trochę dziwnie - jak złodzieja chcącego ich przepłacony certyfikat, który do niczego mi się potem nie przydał]. W dużym kontraście do tego jak traktuję swoich "Angielskich Pacjentów".


Wiąże się to ze stereotypem Polaka jako oszusta, cwaniaka itp. Między innymi dlatego jest lepiej wymienić prawko polskie na brytyjskie.

Prawo jazdy na Autobus w Anglii Cytaty autentyczne:

"I’m Polish born and bred but I run away from communism at the age of 18. There’s a savoir vivre world over and I hope to bring some humbleness to the Polish “cwaniaczkow” everywhere. So “when in Rome do as the Romans do”.

There are many desperate UK driving schools too; it’s not only down to the demographics. I would like to wish you the best of luck in all that you do."Rejestracja na badanie kierowców autobusów 601 775 123
Od Medycyna pracy Wrocław

Inny nagłówek prasowy :A GANG of Polish “hell drivers,” many unable to read English road signs, brought carnage to UK roads........ This is a result of this goverment allowing uncontrolled migration especially from Eastern Europe.

A POLISH man extradited to Britain pleaded guilty today to causing the death by dangerous driving of a promising dive.Prawo jazdy na autobus w Anglii czy Kraju - wybór należy do Ciebie!!

You might like these

Masz Swoją ciekawą historię na temat Prawo jazdy na Autobus w Anglii

Masz coś ciekawego na ten temat? Po prostu podziel się z nami!
Jakie różnicę są w podejściu do zdających tu i tam? Jakie wrażenia z egzaminu teoretycznego voiceover. Podobno tłumaczenia są kiepskie !!

Ułatwij podjęcie decyzji. Może znasz ciekawą angielską szkołę nauki jazdy przyjazną dla Polaków ? Nie wszyscy przecież mogą wyjechać na prawko do Wrocławia

Angielscy driving school instructors też muszą coś zarobić.

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Napisali

Kliknij poniżej aby zobaczyć Co napisali inni Goście tej strony.....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Bezplatne prawo jazdy kat D dla kobiet. Not rated yet
Witam, Proszę o odpowiedz na pyt.:gdzie organizowane są kursy bezpłatne prawo jazdy kat D dla kobiet? Pozdrawiam Ania Odpowiedź Niestety trzeba

Jak zalatwic prawo jazdy w Londynie  Not rated yet
Jak załatwić prawo jazdy w Londynie ? Kurs na prawo jazdy kat C. Jestem wrocławianinem mieszkającym trzy lata w Anglii. Pracuję …

Prawo jazdy kat C w Niemczech Not rated yet
Prawo jazdy kat C w Niemczech Mieszkam w od 8 lat w Niemczech prawie przy samej francuskiej granicy. Wcześniej mieszkałem we wsi pod …

Prawo jazdy kat C+E w Irlandii Not rated yet
Prawo jazdy kat C+E w Irlandii Mieszkam w Dublinie już 3 lata i pracuję jako kierowca ciężarówki. Jeżdżę cały …

Prawo jazdy kat C we Francji Not rated yet
Prawo jazdy kat C na ciężarówkę we Francji. Od sześciu lat mieszkam w środkowej Francji.Posiadam już kartę …

Prawko na Autobus i Ciezarowke Coventry Not rated yet
Mieszkam w Anglii /Coventry/ od 7 lat. Wyjechałem tam do młodszego brata, który prowadzi tam firmę. Przez ostatnie lata pomagałem …

Driving schools in UK  Not rated yet
Driving schools in UK Thank you for taking the time and your effort to explain the elementary internet marketing, which fortunately I fully understand …

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Od Szkoła Jazdy Kursant Wrocław
Prawko na ciężaróki kategorii C, C+EPrawo jazdy kategorii C

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Od Autobus MAN