Jak zalatwic prawo jazdy w Londynie

by Staszek
(Londyn)

Jak załatwić prawo jazdy w Londynie ? Kurs na prawo jazdy kat C. Jestem wrocławianinem mieszkającym trzy lata w Anglii. Pracuję w miejscowej firmie oczyszczania miasta- Kwik Sweep Rubbish Removal London.

Dotychczas woziłem busem przedmioty z wystawki /lodówki, pralki,meble, książki itp/. Czasami czyściliśmy kompleksowo domy, ogrody czy mieszkania. Typowe house, flat and garden clearance services.

Szef zaproponował mi podwyżkę, pod warunkiem że zrobię prawko kategorii C. Wtedy mógłbym wozić śmiecie większymi samochodami. Full Truck może zabrać aż 11 metrów sześciennych śmieci.

Ponieważ zaplanowałem spędzić urlop z dziewczyną /we Wrocławiu/ zdecydowałem się połączyć kurs na prawo jazdy kat. C z pobytem w Polsce.

Przez internet szybko znalazłem szkołę jazdy na Weigla we Wrocławiu i po rozmowie z właścicielem podjąłem ostateczną decyzję.


Jaki najlepszy ośrodek do zdania egzaminu na prawo jazdy w Londynie?
Dla Polaka słabo mówiącego po angielsku nie mam dobrych wieści. Nie jest łatwo przejść ich kursy bez znajomości języka.

Do Wrocławia przyleciałem dosłownie za 1 penny. Oczywiście promocja była o pierwszej w nocy. Lot Ryanair ze Stansted trwa nieco ponad 2 godziny. Z lotniska pojechałem od razu do lekarza, a potem prosto na kurs.

Sam kurs bardzo intensywny. Na szczęście teoria "po polsku". Jazdy po mieście też bez większych problemów. Miałem sporo czasu, więc wybieraliśmy godziny poza szczytem.

Niestety, egzamin państwowy wyznaczono 2 tygodnie po kursie. Oznaczało to powrót do Londynu, kolejne trzy dni wolnego, kilka godzin jazd dodatkowych dla przypomnienia, egzamin zdany za pierwszym razem i szybki powrót Ryanair do Anglii.

W moim przypadku wszystko poszło sprawnie i gładko. Mam już swoje prawko kat C i parę funtów więcej przy wypłacie.

Jak załatwić prawo jazdy w Londynie - chyba lepiej w Polsce.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy na autobus w Anglii.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.