Na czym polegają psychotesty dla kierowców zawodowych?

Na czym polegają psychotesty? Szczególnie, na czym polegają badania psychotechniczne dla kierowców ciężarówek czy autobusów, operatorów wózków widłowych lub innych grup zawodowych poddanych temu obowiązkowi?Problem ten może Cię trapić szczególnie jak jesteś  kierowcą, który z różnych względów musisz poddać się temu obowiązkowi.
Być może w ostatnim czasie trafiłeś do grona przedstawicieli handlowych czy innych kierowców kategorii B, używających samochód służbowy w ramach obowiązków w pracy!!


Czasem trafia się skierowanie za punkty czy jazdę po alkoholu lub narkotykach.Jeśli chcesz poszerzyć gruntownie swoją wiedzę odsyłam do Rozporządzenia Ministra Zdrowia Dz.U.2010 r, poz 937 [ w sprawie badań psychologicznych kierowców .........] Ten akt prawny jest oparty na delegacji z artykułu 90 Ustawy o kierujących pojazdami.Na samym początku są sprecyzowane szczegółowe zasady wydawania skierowań na psychotesty przez Starostę, lekarzy, przewoźników drogowych. Dla osób, które otrzymały skierowanie, oznacza to obowiązek zgłoszenia się na badania w ciągu 30 dni.

Kandydaci na instruktorów /egzaminatorów, instruktorzy/egzaminatorzy oraz kierowcy pojazdów uprzywilejowanych zgłaszają się bez skierowania. To samo dotyczy kierowców wykonujących przewóz drogowy np Taxi.

Poniżej typowe sytuacje, kiedy zostaniesz przymusowo skierowany do pracowni psychologii transportu przez Starostę Powiatowego:Kluczowym jest paragraf nakładający obowiązek sprawdzenia tożsamości kierowcy oraz wyjaśniający co obejmuje badanie.

1) Ocena cech osobowości

2) ocena sprawności intelektualnej

3) ocena sprawności psychofizycznej

Jednocześnie odmawia się badania osobom zmęczonym, chorym lub pod wpływem alkoholu czy narkotyków.Następny termin badania w tych przypadkach to 30 dni lub tylko 7 dni [dla osób po alkoholu itp].

Badanie opiera się na Metodyce Psychologicznych Badań Kierowców /Wydawnictwo fachowe dla psychologów/

W dużym skrócie - najpierw przeprowadza się badania zbiorowe [ w formie testów papierowych], potem badania aparaturowe, badania narządu wzroku w ciemni a na samym końcu rozmowa psychologa z wydaniem stosownego orzeczenia.


Jak chcesz poszerzyć swoją wiedzę, to wpadnij na moją stronę www.psychotestykierowcow.plCzas psychotestów to 1 do 4 godzin, ale dużo zależy od sprawności intelektualnej i psychofizycznej danego kierowcy.

Kierowcy młodzi z reguły lepiej sobie radzą niż starsi. Problemem dla wszystkich bywał stereometr [wychodzą ukryte wady wzroku i zez] oraz ciemnia [problemy z wrażliwością na olśnienie i widzeniem zmierzchowym]. Na szczęście dla niektórych zakres badań wzroku przez psychologów transportu został zdecydowanie ograniczony.

Część kierowców ma nawet kłopoty z przejściem testów "na intelekt"/ smutne ale prawdziwe/. Z reguły jest to sprawdzane testem Ravena lub jakimś innym o podobnej zasadzie.Naprawdę radzę abyś nie zlekceważył/a psychotestów dla kierowców. Zawiadomienia Starosty o negatywnym wyniku badania psychologicznego są coraz częstsze, a zawód kierowcy nie jest łatwy do przekwalifikowania się na jakikolwiek inny.

Pracownia Psychotestów we Wrocławiu

Na czym polegają badania psychologiczne kierowców?Terminy badań po alkoholu

Trochę do poczytania o psychotestach:


Masz Swoją interesującą historię na ten temat?

Masz coś ciekawego na ten temat? Po prostu podziel się z nami!

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Napisali

Kliknij poniżej aby zobaczyć Co napisali inni Goście tej strony.....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Psychotesty w Niemczech (idioten test) 
Problem wzajemnego uznawania badań lekarskich oraz psychologicznych (Idioten Test) przez Niemcy i Polskę, jak utraciłeś prawko za jazdę pod wpływem alkoholu? …

Psycholog uprawniony do badania kierowcow 
Psycholog uprawniony do badania kierowców. Mam zapytanie o kwestie zawodowe związane z uprawnieniami. Jeśli znalazłby Pan Dr czas na odpowiedź, …

KIEDY ZROBIC PSYCHOTESTY  Not rated yet
WŁAŚNIE MAM ZAMIAR PÓJŚĆ NA PRAWO JAZDY KAT.C+E. KIEDY MAM ZROBIĆ BADANIA ( PSYCHOTESTY ) ? I CZY W OGÓLE JE MUSZE …

Badania psychotechniczne dla kierowcow  Not rated yet
Jak wyglądają badania psychotechniczne dla kierowców, problemy z badaniami. Witam serdecznie znalazłem kontakt do pana w internecie …

Psychotesty dla kierowcow przyklady Not rated yet
Witam! Mam pytanie odnośnie psychotestów na motorniczego, czy one są podobne, jak te co Pan przedstawił na symulatorze i czy one …

Psychotesty na kat B Not rated yet
Psychotesty na kategorię B Witam , mam takie oto pytanie: Czy, gdyby kierowca podczas kolejnych badań psychotechnicznych nie przeszedł …

Czy mam aktualne psychotesty Not rated yet
Czy mam aktualne psychotesty ? Dzień dobry. Mam pytanie. Czy jeżeli posiadam badania psychologiczne ważne jeszcze przez dwa lata

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Badania kierowców przewożących środki pieniężne:

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Badania psychotechniczne we Wrocławiu Pracownia psychotestów we Wrocławiu
Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu
Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu
Asystentka w Pracowni Psychologicznej