Psychotesty dla kierowców
we Wrocławiu:  dr Kraśnicki

Psychotesty dla kierowców odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Często musisz je wykonać bez swojej woli.

Wyrazem tego są różne listy, których wspólnym mianownikiem jest totalna krytyka systemu badań. Nieuzasadniona złość przelewa się bardzo często na badających psychologów transportu. Częste są również oskarżenia o motywy merkantylne / tzw wyciąganie kasy/.

Niestety psychotesty dla kierowców chyba na trwale związały się z karierą zawodową kierujących pojazdami, chociaż kontrowersje nie słabną. Poniżej krytyczny list jednego z pracowników używających samochód służbowy.

Pracuję w biurze. Czasami jadę w delegację swoim samochodem (mam kat. B prawa jazdy)- ok 2 x w miesiącu, wykorzystuję zatem samochód prywatny do celów służbowych.

W związku z tym lekarz medycyny pracy skierował mnie na badania psychotechniczne. Nigdy tego w pracy nie robiliśmy ale podobno jest to wynikiem zmian w przepisach z września 2008 r. uważam, że to jest jakiś kolejny bezsens. Będę wdzięczny za odpowiedź J NowakOdpowiedź

Niestety lekarz,czy się to podoba czy nie, musi się stosować do przepisów prawa pracy. W tym przypadku są to najnowsze wytyczne Instytutu Medycyny Pracy, jednoznacznie kwalifikujące prowadzenie pojazdów służbowych do prac wymagających pełnej sprawności psychofizycznej. Powoduje to konieczność wykonania konsultacji psychologicznych w trakcie badania wstępnego,Dostaję wiele zapytań o podstawę prawną tych badań, a pytający oczekuje konkretnego wskazania nazwy zawodu powiązanego z psychotestami.

Niestety wnioskowanie lekarza jest pośrednie,oparte na posiadanej wiedzy o narażeniach na stanowisku pracy, co często nie jest zrozumiałe dla organów kadrowych, które chciałyby tego czarno na białym w rozporządzeniu lub ustawie.Taka norma jest tylko w przepisach kolejowych, dotyczących bezpieczeństwa ruchu.Pracownia Psychotestów we Wrocławiu

Przypuszczam, że za kilka lat psychotesty dla kierowców kategorii B przestaną dziwić.

Stało się tak kiedyś z operatorami wózków widłowych, koparek czy suwnic.


Taka norma jest zawarta w Ustawie o Transporcie Drogowym /dla kierowców zawodowych/ oraz Ustawie o kierujących pojazdami w odniesieniu do kilku grup kierowców / m.in pojazdów uprzywilejowanych czy instruktorów nauki jazdy/. Oprócz tego są to egzaminatorzy lub kierowcy przewożący wartości pieniężne.

Na koniec mogę tylko zaprosić, wszystkich potrzebujących badań psychologicznych kierowców,do wizyty w mojej pracowni we Wrocławiu przy ulicy Kmicica 3. Dla sprawnego przeprowadzenia badań proszę o rejestrację telefoniczną 601 775 123 .

Tysiące zadowolonych kierowców przekazują jeden drugiemu pozytywne opinie o mojej placówce, co cieszy jej właściciela, szczególnie teraz w czasach kryzysu.

Psychotesty dla kierowców i badania psychotechniczne Wrocław


Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie tematycznej www.PsychotestyKierowcow.pl


You might like these

Masz Swoją ciekawą historię na temat psychotestów?


Jak masz coś ciekawego na temat badań psychotechnicznych kierowców? Po prostu podziel się z nami swoją wiedzą; lub doświadczeniem ze swoich psychotestów!

[ ? ]

Dodaj zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Inne ciekawe historie kierowców....

Kliknij poniżej aby zobaczyć Co napisali inni Czytelnicy tej strony.....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Psychotesty osoba niepelnosprawna  Not rated yet
Witam czy osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym może przejść badania psychologiczne psychotesty? …

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.


Psychotesty kierowców Badania psychologiczne kierowców
Od 25 cze 2012 Badania kierowców