Prawo jazdy Oława i jej okolice

Zamieszczę tutaj krótką analizę nauki jazdy w Oławie, szczególnie zalet i wad kształcenia w małym mieście. Czy może jednak lepiej we Wrocławiu?

Od Szkoła Jazdy Kursant

Lokalne szkoły nauki jazdy muszą być dobrze znane miejscowej społeczności bo ich obecność w internecie jest minimalna.

Podobnie dotyczy to rankingu zdawalności WORD Wrocław. Nie znalazłem tam ani jednego oławskiego OSK / nie wiem czy przez skromność, czy słabe wyniki w szkoleniu/.Tym nie mniej spróbuję dokonać krótkiej analizy tego rynku i jestem otwarty na inne opinie.

Ile kosztuje prawo jazdy w Oławie?

Ceny w obu ośrodkach /mających strony WEB i szkolących wyłącznie na kategorię B/ różniły się o 50 zł, tzn 1300 i 1350 zł. Przypuszczam, że są okazyjne promocje związane z konkurencją na rynku.Jest to porównywalne z ośrodkami we Wrocławiu. Jazdy oferowane są również na Renault Clio.

Nie znalazłem oferty szkoły szkolącej na autobusy lub ciężarówkę z przyczepą. Uczciwie muszę przyznać, że przeglądałem tylko firmowe strony szkół po słowach /Prawo jazdy Oława i kursy nauki jazdy Oława/ i ograniczyłem się tylko do pierwszej i drugiej dziesiątki wyników w Google.

Część szkół z Oławy ma swoje biura we Wrocławiu, głównie z uwagi na dobry dojazd do strefy egzaminacyjnej WORD, która mieści się w tej części miasta. Również wielu mieszkańców Oławy nie wybiera swojej miejscowości jako miejsca szkolenia.

Główną wadą nauki jazdy w Oławie jest konieczność zdawania egzaminu praktycznego we Wrocławiu. Warunki drogowe w większym mieście są diametralnie różne.


Nie ma co się oszukiwać, że kurs nauki jazdy służy raczej zdaniu konkretnego,stresującego egzaminu za pierwszym razem, a ktoś kto nie jeździł w strefie po prostu nie ma szans.

Egzaminatorzy WORD są bezlitośni i dotyczy to zarówno kandydatów na kat. B, jak i doświadczonych kierowców /np na autobusy lub ciężarówki/. Późniejszej prawdziwej praktyki na swoim aucie nie zastąpi żaden 30 godzinny kurs. Aby dobrze jeździć nie wystarczy być tzw niedzielnym kierowcą.

Ponieważ obserwuję w znajomej szkole nauki jazdy wiele osób przyjeżdżających z Oławy oraz Jelcza Laskowice, proponuję przeanalizować wszelkie za i przeciw dla nauki jazdy w swoim rodzinnym mieście. Dotyczy to szczególnie tematu "nauka jazdy kat C D E".

Prawo jazdy Oława kat C oraz E/C z przyczepą

Kursy prawa jazdy Dolnoslaskie, nauka jazdy woj Dolnośląskie.


You might like these

Opisz Swoje Szkolenie z Nauki Jazdy

Przeszedłeś szczęśliwie szkolenie z nauki jazdy. Czy szkoła była najlepsza czy najgorsza? Podziel się wrażeniami z tego zdarzenia!

[ ? ]

Dodaj Swoje Zdjęcie Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Napisali

Kliknij poniżej aby zobaczyć inne historie na tej stronie....

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Szkola jazdy nie fair Not rated yet
Mam dwie sprawy,pierwsza dotyczy cen jakie możemy spotkać zimą jedna ze szkół nauki jazdy robi kursy po 850 zł to 400 zł …

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Medycyna pracy Wrocław i Dolnośląskie