Psychotesty na kat B

by Marcin
(Żywiec)

Psychotesty dla kierowcówPsychotesty na kategorię B
Witam , mam takie oto pytanie:

Czy, gdyby kierowca podczas kolejnych badań psychotechnicznych nie przeszedł ich z powodu badań na stereoskopie (potocznie patyczki), nie będzie już mógł jeździć zawodowo autobusem lub ciężarówką ,

ale czy będzie mógł jeździć zwykłym samochodem podlegającym pod kategorie prawa jazdy B.? czy zachowa amatorską kategorię prawa jazdy kat.B? z tego co mi wiadomo widzenie obuoczne nie jest wymagane do prawa jazdy kat.B.

Dodatkowo co gdyby taka osoba nie przeszła także ciemni, czy zachowa prawo jazdy kat.B oczywiście z ograniczeniem, że nie będzie mogła poruszać się pojazdem od zmierzchu do świtu - chyba istnieją takie ograniczenia - prawda?

proszę o odpowiedź - z góry dziękuję
Psychotesty kierowców
Moja odpowiedź
Jeżeli problemy ze wzrokiem nie są duże, to nie powinno być to powodem do zabrania kategorii B.

Tym nie mniej psycholodzy często powiadamiają starostę i dany kierowca jest często kierowany na przymusowe badania lekarskie do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy /koszt 350 zł/ i wtedy sprawa się wyjaśnia do końca.

Czasami prawo jazdy kategorii B jest zabierane.

Częściej jednak nie ma żadnych problemów z dopuszczeniem do pracy jako kierowcy kategorii kategorii B, w której zakresie obowiązków jest prowadzenie auta służbowego.


Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Zaproszenie Badania Kierowców Psychotesty.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.