Ile kosztuje prawo jazdy?
Od czego to naprawdę zależy?

Ceny prawka ostatnio są bardzo niskie, więc warto wykorzystać tą okazję do zrobienia kursu na prawko w ramach jakiejś fajnej promocji.

Ile kosztuje prawo jazdy i do jakiego stopnia koszt prawa jazdy ma znaczenie dla Ciebie jako kandydata na daną kategorię prawka?


Czy płacąc dużo mniej za kurs prawka otrzymujemy ten sam produkt ? Zdanie egzaminu za pierwszym razem bez dodatkowych kosztów. Jeżeli nie, to czym się kierować ?

  • Internet pozwala nam przy odrobinie chęci porównać ile kosztuje prawo jazdy, we wszystkich nas interesujących szkołach jazdy.
  • Na przykładzie Wrocławia można zauważyć, że ceny kat B są pomiędzy 899 zł do około 1500 zł. Skąd tak olbrzymia różnica za 30 godzinny kurs [oraz 30 teorii]?
  • Dużo zależy od posiadania aktualnego pojazdu egzaminacyjnego. Ci, co go nie mają z reguły spuszczają cenę, przy okazji nie oferując pełnowartościowego produktu. We Wrocławiu dotyczy to Toyoty Yaris oraz Renault Clio.
Od Szkoła Jazdy Kursant Wrocław
Ile kosztują badania na prawo jazdy?

Szkoły najtańsze twierdzą, że bogate doświadczenie pozwala im tanio szkolić. Te drugie,że muszą poprawiać po innych, ale to oczywiście kosztuje.

Sprawę z pewnością wyjaśnił by ranking zdawalności tylko po ukończeniu programowego kursu [30 teorii +30 jazdy]. Niestety /na szczęście szkoła ma prawo niedopuścić niedouczonego kursanta do egzaminu państwowego. Z reguły wiąże się to z koniecznością dokupienia [po normalnej cenie] jazd doszkalających.

Można tylko mieć nadzieję, że szkoły droższe przykładają się bardziej do szkolenia niż tańsze. Prywatnie uważam, że za najniższą cenę nie otrzymamy najlepszego produktu. Nabieramy się na to raz za razem w sklepach typu discount, kupując tanie produkty czekoladopodobne czy inne, ale nie chcemy tego zaakceptować do nauki jazdy.

Niewątpliwie jedna grupa szkolonych skorzysta na taniej nauce jazdy. Ci co potrafią bardzo dobrze jeździć i potrzebują tylko zaświadczenia o ukończeniu kursu. Jeżeli nie należysz do tej grupy i chcesz się czegoś nauczyć, to warto przeczytać resztę tekstu.

Czy nam się podoba, czy nie najlepszym źródłem informacji są znajomi, najlepiej tacy co są absolwentami danego ośrodka.

Wiedzą oni najlepiej o ukrytych opłatach, zachowaniu instruktorów czy poziomie szkolenia. Oczywiście warto popytać kilka osób,bo niektórzy winią wszystkich oprócz siebie za swoje niepowodzenia.W mniejszym stopniu wierzyłbym opiniom na różnych forach internetowych.

Typowy post to "Najlepsza szkoła, cudowni instruktorzy i auta ...yada..yada..yada...bla.bla.bla.." ani słowa nawet o najmniejszym niedociągnięciu, czy uzasadnieniu swojej opinii.

Druga strona medalu to "Szkoła to złodzieje, skok na kasę, wyciąganie brudów z przeszłości Szefa .yada..yada.. itp" to raczej standardowy obraźliwy post konkurencji, często poprzez byłego pracownika szkoły.

Internetowe strony

firmowe są raczej typową reklamą handlową. mało jest serwisów interaktywnych wartych częstszego odwiedzenia.

Coś ciekawego we Wrocławiu próbuje zrobić Kursant. Można nawet zapisać się do e-zina, ale pomimo 3 miesięcy od subskrypcji nic jeszcze nie dostałem. Na pewno zawsze można sprawdzić cennik.

Walka o pozycję w Google odbywa się tylko przez linki sponsorowane lub pozycjonerów, a nie poprzez ciekawą treść na stronie.

Ranking zdawalności WORD Wrocław . Z pewnością nieobecność taniej/drogiej szkoły w rankingu powinna wzbudzić naszą czujność. Z drugiej strony nowa szkoła mogła jeszcze nie być sklasyfikowana. Część szkół rezygnuje z rankingu, bo podaje liczbę kursantów w okresie rozliczeniowym, co jest poniekąd tajemnicą handlową.

Koszt lekarza wliczony w cenę : pozornie wszystko jest OK. Niestety bardzo często kończy się to terminowym prawem jazdy pod byle pretekstem.Tym bardzie, że cena urzędowa jest spora i wynosi 200 zł.

Jestem "nieformalnym lekarzem" jednej wrocławskiej szkoły nauki jazdy. Nie byłem nigdy w tym ośrodku, ale poprzez moją stronę internetową, trafiają do mnie absolwenci tego ośrodka na przedłużenie terminowego prawka / koszt 100 zł za badanie + 80,50 zł za opłaty w wydziale komunikacji + zdjęcia oraz stracony czas/. Lekarz w tej szkole bierze 200 zł i daje swoje wizytówki.Kolejna wizyta u niego i raczej prawko ... znowu terminowe.

  • Celowo nie podaję nazwy szkoły, bo szkoda mi po prostu stracić źródło dochodu.

Należy pamiętać o czynniku zewnętrznym, na który szkoły nie mają wpływu. WORD-y żyją z oblanych egzaminów!!

Norma dzienna nałożona na egzaminatora jest nierealna do wykonania, w przypadku przeprowadzenia całego egzaminu praktycznego od A do Z w stosunku do wszystkich egzaminowanych.

Dlatego część osób zostanie oblana już na placu, część podczas pierwszego drobnego błędu na mieście. Oczywiście niektórzy słusznie [stress czyni tu bardzo wiele]. Nie wspominam o niezdanym egzaminie teoretycznym - bo nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla nieuctwa.

Tym nie mniej, kursant lepiej wyszkolony prędzej da sobie radę z tą trudną sytuacją na egzaminie praktycznym, co przemawia za droższymi szkołami. W momencie zdania egzaminu za pierwszym razem, problem ile kosztuje prawo jazdy czy jaki jest koszt prawa jazdy przestaje mieć znaczenie.

Ile kosztuje Prawo jazdy kat C Koszt prawa jazdy.

Zdaję sobie sprawę , że temat jest kontrowersyjny i nie wyczerpuje problemu "ile kosztuje prawo jazdy". Z pewnością znajdzie się tania szkoła jazdy kształcąca lepiej od tej droższej. Koszt prawa jazdy jest większy jeżeli nie jesteśmy urodzonym kierowcą i musimy dokupić jazdy szkoleniowe.

Osobiście jestem zwolennikiem kształcenia aż do skutku. Po prostu tyle godzin jazdy ile potrzeba, niezależnie od kosztu. Niestety nie każdego stać na taką ekstrawagancję i mój pogląd jest raczej mało popularny [jest teraz czas kryzysu finansowego]. Z drugiej strony można postawić bezpieczeństwo ruchu drogowego i kompletny brak ...dróg.

Decyzja: ile kosztuje prawo jazdy i jaki będzie koszt prawa jazdy, należy tak naprawdę od Ciebie, i twoich motywacji do szybkiego nauczenia się!!

Powrót do strony głównej z cen prawka we Wrocławiu!

Na koniec odrobina reklamy. jestem lekarzem w ośrodku nauki jazdy, gdzie zapytanie "ile kosztuje prawo jazdy" odnosi się do kursu podstawowego.

Robią wszystko, aby nie przedłużać kursu i w ramach ceny przygotować jak najlepiej. Jazdy dodatkowe tylko dla tych, którzy tego naprawdę wymagają. Na razie to im się udaje.

Prawo jazdy na autobus w Anglii czy we Wrocławiu ?

Koniecznie skomentuj artykuł poprzez formularze poniżej.

Opisz ile kosztowało w sumie prawo jazdy twojej Kategorii?

Jak masz ciekawą historię na temat ceny prawa jazdy różnych kategorii - podziel się z nami!!

Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Wgraj zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co inni Kursanci napisali?

Serdeczne dzięki za Twoją historię, również w imieniu przyszłych gości na tej stronie.
Przeglądam osobiście każdą historię, abyś przeczytał jedynie interesujący i oryginalny materiał.

Jeżeli oczekujesz potwierdzenia wyślę Tobie e-maila, kiedy zaakceptuję Twoją opowieść.

Nigdy nie wyślę Tobie więcej e-maili, jeżeli sobie tego nie życzysz.Zobacz politykę prywatności poniżej.

Prawo jazdy Wroclaw najtaniej Not rated yet
Prawo jazdy Wrocław najtaniej - oferta dla osób zamieszkałych na osiedlu Nowy Dwór oraz Muchobór. Liderem na rynku najtańszego …

Nauka jazdy Wroclaw najtaniej Not rated yet
Nauka jazdy Wrocław najtaniej - jak zrobić najtaniej prawo jazdy ? W zasadzie jeżeli chodzi o lidera ceny we Wrocławiu, to …

Ile kosztuje prawo jazdy A B Not rated yet
Ile kosztuje prawo jazdy kat B w 2015 roku? Pomimo trudnej sytuacji na rynku nauki jazdy podwyżki cen są nieuniknione. Po pierwsze zapowiedziano wprowadzenie …

Click here to write your own.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Ile kosztuje prawo jazdy
Od Szkoła Jazdy Kursant Wrocław

Zapraszam do komentarzy filmów oraz cen prawka w całej Polsce. Prawko na motor we wrocławskim Kursancie Przygotowania do jazdy pod okiem instruktora. Kursantka zdała za pierwszym razem!!

Nauka jazdy Wrocław Renault Clio