Uprawnienia psychologiczne do Medycyny pracy

by Anna
(Polska)

Witam,
chciałbym zapytać jakie uprawnienia, kwalifikacje powinna mieć osoba - psycholog, pracujący w medycynie pracy, jakie kursy powinien ukończyć i gdzie można je zrobić (czy zna Pan godne polecenia). Bardzo proszę o odpowiedź.
Anna

Moja odpowiedź
Najbardziej przydatne są uprawnienia psychologa transportu. które nabywa się po rocznych studiach podyplomowych oraz wpisie do rejestru marszałka danego województwa.

Równie przydatne są uprawnienia do badań na broń, pozwalające także badać zawody prawnicze - kuratorów, prokuratorów, sędziów czy do zawodu syndyka. Wstępnym warunkiem jest jednak tutaj 5 letni staż w zawodzie.

Trudno mi polecić jakieś konkretne studia czy kursy /bo jestem lekarzem/. Tym nie mniej warto popytać kolegów czy poszukać w internecie.

Kursy i studia są płatne, więc raczej powinno zależeć organizatorom na jak największej rekrutacji.

Późniejszym problemem jest znalezienie chętnych na swoje usługi. Największe szanse mają osoby podejmujące ryzyko własnej działalności gospodarczej i trud otwarcia pracowni psychologicznej.

Pozostali muszą niestety zadowolić się statusem pracownika.

Podobny mail poniżej wyjaśniający, gdzie można zrobić niektóre uprawnienia.


Piszę, żeby się przypomnieć.

  • Rozpoczęłam studia podyplomowe Psychologia Transportu na Uniwersytecie Warszawskim.
  • Jeśli będzie Pan miał możliwość nawiązania współpracy z psychologiem, zapraszam do kontaktu ze mną.


Nie bardzo wiem o jakiej usłudze Pan myślał, pisząc poniższą wiadomość. Ja tak naprawdę specjalizuję się w przeprowadzaniu rekrutacji, w doborze kadr.

Jest to praca, która nie daje mi możliwości przeprowadzania badań psychotechnicznych i właśnie z tego powodu chcę zmienić pracę, chcę powrócić do psychologii. Psychologia transportu pod kierownictwem Pana ...... to niesamowicie ciekawe studia.

Chcę pracować w tym obszarze. Dowiadywałam się w wielu miejscach, czy są wakaty, jednak psychologów we Wrocławiu nie brakuje. Na jaką stronę bym nie weszła, widzę reklamy Pana pracowni.

Panie Dariuszu, może mi Pan doradzić, czy w trakcie robienia uprawnień, mogę gdzieś znaleźć zatrudnienie? Pytam Pana, jako specjalistę, który dobrze zna branżę i ma kontakty. Ja na razie jestem początkująca w tej branży i będę wdzięczna za wskazówkę.


Ja chcę mieć komplet, łącznie z uprawnieniami do wydawania pozwolenia na broń, ale żeby takie uprawnienia dostać, trzeba mieć min 5-letnie doświadczenie - to wiem od dr ...... Na razie zajęłam się Psychologią Transportu, a potem na pewno będę kontynuować doszkalanie. Mam takie samo zdanie, im więcej fachu w ręku, tym łatwiej poruszać się na rynku pracy.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Praca dla mam w domu przy komputerze.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.