Prawo jazdy kat B Wrocław

Prawo jazdy na Autobus

Prawo jazdy kat B Wrocław, nowe zasady prawka po ostatnich zwariowanych zmianach przepisów ustawy o kierujących pojazdami.

Prawko kategorii B na autka osobowe najczęściej jest jedynym Twoim dokumentem uprawniającym do kierowania pojazdów silnikowych /do 3,5 tony/.


Być może nawet będąc jego posiadaczem nie wiesz, że możesz jeszcze jeździć traktorem,samochodem osobowym z lekką przyczepą a nawet walcem drogowym/lub innym pojazdem wolnobieżnym/.


Nie wolno

nam jednak kierować ani motocyklem, ani autobusem !!Do tego wymagane jest prawo jazdy kat A lub D.

Od ilu lat prawo jazdy kat B?

  • Kurs już możemy rozpocząć od wieku 17 lat i 9 miesięcy / za zgodą rodziców.
  • Tak aby egzamin wypadł w wieku 18 lat /zgoda już jest niepotrzebna.


Auta na b1

Szkolenie trwa 30 godzin lekcyjnych teorii oraz 30 godzin zegarowych jazd / we Wrocławiu Renault Clio/. Koszt kursu [Wrocław] od 900 do 1500 zł. Dochodzi cena za badanie lekarskie 50 -100 zł. Okulary lub szkła kontaktowe nie są raczej przeszkodą dla kategorii B.

Prawko może być terminowe lub bezterminowe, w zależności od ważności orzeczenia lekarskiego.

W szkole jazdy można zwykle dokupić materiały szkoleniowe lub pomocnicze (książki,płyty CD, testy ). Czasami wliczone są w cenę kursu więc warto sprawdzić wcześniej.Często we Wrocławiu są zniżki dla studentów lub przy wpłacie całości pieniędzy jednorazowo.

Cena godziny jazdy dodatkowej - 45 - 50 zł. Jazdy te wymagane są, jeżeli instruktor nauki jazdy uzna na egzaminie wewnętrznym, że jeszcze nie zrealizowaliśmy programu szkolenia. Również po 3 niezdanych egzaminach państwowych musimy wykupić następne 5 godzin.

Szkoła na sam koniec wydaje nam zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z którym idziemy do działu obsługi klienta WORD, gdzie wyznaczają termin egzaminu.Może on być łączony [teoria i praktyka w jeden dzień] lub oddzielny [teoria w jeden dzień praktyka w inny].

Po zdanym egzaminie w WORD prawko odbiera się w wydziale komunikacji. Potem najlepiej kupić autko i zacząć jak najszybciej jeździć, aby nasz trud nie poszedł na marne.

Prawo jazdy kat B Wrocław Renault Clio

Siłą rzeczy temat egzamin prawo jazdy kat B nie został tutaj wyczerpany. Prasa donosi raz pisze o :"kursantach oszukujących na egzaminie lub próbujących dać łapówkę".

Polecam więc wybrać nieco droższy/lepszy w rankingu ośrodek nauki jazdy,a nawet zapłacić za kilka godzin szkolenia więcej, aby egzamin prawo jazdy kat B zdać za pierwszym razem, bez niczyjej łaski. Będzie on dla NAS miłym wspomnieniem i wydarzeniem, do pochwalenia się przed wszystkimi !!

Nowe zasady prawa jazdy mają być zaostrzone, więc radzę pomimo kryzysu zapisać się na kurs do swojej najlepszej szkoły.

Egzaminy na prawo jazdy


Prawo jazdy B Wrocław

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Od Szkoła Nauki Jazdy Orion Muchobór zdjęcia

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.