Zez rozbiezny kierowcy autobusu

by Michał
(Polska)

Kryteria wzroku i widzenia obuocznego kierowców

Kryteria wzroku i widzenia obuocznego kierowców

Witam Panie Doktorze. Mam takie pytanie.
Mam zeza rozbieżnego od pół roku staram się przejść testy psychologiczne na zawodowego kierowce autobusu. Mam problem ze stereometrem.

W sierpniu miałem operacje na lewe oko. Przeszła pomyślnie ale i tak jeszcze mam problem z tym zadaniem, które wykonywałem u psychologa transportu w lokalnej pracowni.. Czy mam jakieś szanse na przejście tych testów . Ponieważ chciałbym pracować jako kierowca. Jeśli mogę prosić o odpowiedź . Pozdrawiam

Niestety sama operacja zeza nie przywraca zdolności do widzenia stereoskopowego, które tutaj jest głównym problemem.

Kolejne próby przejścia badań na stereometrze tylko utwierdzają mnie w tej diagnozie.

Widzenie przestrzeni wykształca się we wczesnym dzieciństwie, kiedy mało kto myśli o przyszłym zawodzie swojego dziecka. Bardzo wiele "zezów" jest zostawione samym sobie, funkcja jednego oka zanika, a drugie staje się dominujące.

Nawet te "pilnowane" przez rodziców lub opiekunów i leczone w specjalistycznych ośrodkach często kończą brakiem wyleczenia i przywrócenia pełnego widzenia obuocznego.

Niestety za widzenie stereoskopowe odpowiedzialny jest "mózg", a operacje oczu mają tylko znaczenie kosmetyczne.

Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia.
...Obejrzyj inny filmik związany z badaniem wzroku kierowców zawodowych i rozpoznawaniem przez nich barw podstawowych. Decydującym urządzeniem używanym przez lekarza okulistę jest tak zwana lampa Wilczka:
Koniecznie skomentuj i napisz opinię na poruszone tematy.

Comments for Zez rozbiezny kierowcy autobusu

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Apr 08, 2019
Rating
starstarstarstarstar
Lekarz nie uwzględnia opinii Specjalisty?
by: Anonymous

Witam Panie Darku,
Kilka dni temu robiłem wstępne badania dla kierowców autobusów.

Badania psychologiczne są pozytywne i dostałem je na 5 lat, badania okulistyczne również miałem pozytywne wszystkie 9 badań miałem zaliczone tylko przy jednym z testów na badanie obuoczne miałem - (minus) natomiast ogólna ocena badania obuocznego przez okulistę jest na + tak jak wszystkie inne.

Mam tylko wpisane, że muszę jeździć w okularach. Problem pojawił się gdy poszedłem z tymi badaniami to lekarza orzecznika. Wydawało mi się to formalnością ale ku mojemu zdziwieniu Pani lekarz uznała, że nie jestem zdolny do podjęcia pracy, gdyż mam niezaliczony jeden z kilku testów przy badaniu obuocznym pomimo, iż Pani okulistka wpisała, że po wszystkich testach stwierdza iż jest prawidłowo. Niestety dostałem negatywa.

Proszę o informację, czym powinien się kierować lekarz orzecznik? Bo moim zdaniem nie wiem dlaczego ale podważył opinię okulisty a nie wiem czy ma takie prawo. Powtarzam opinie psychologiczne i okulistyczne po wszystkich badaniach i testach miałem pozytywne.

Proszę o opinię.
Pozdrawiam

Nov 19, 2013
Rating
starstarstarstarstar
Dlaczego nie !!!
by: Tomas

A ja mam problem taki. Mam 37 lat, mam wadę oczu (zez rozbieżny z niedowidzeniem lewego oka. W wieku dziewiętnastu lat uzyskałem prawo jazdy kat.b, i od tego czasu jeżdżę prywatnie po 30 tys.km. rocznie autami różnej wielkości bez jakiejkolwiek najmniejszej stłuczki.

W wieku 22 lat zrobiłem uprawnienia na wózki widłowe i czynnie zawodowo jeździłem nimi bezproblemowo do czasu, kiedy lekarze popsuli mi karierę zawodową kierując mnie na psychotesty. Oczywiście psychotestów nie przeszedłem (brak widzenia steroskopowego)

I ja się pytam! Do czego mi to jest potrzebne? Ja daję sobie radę ze wszystkim bez problemu i to lepiej od ludzi z normalnym widzeniem. Czy można w inny sposób udowodnić lekarzom, że jest się sprawnym, bardziej sprawnym (trochę inaczej.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowcow Autobusów.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.