Zdawalnosc psychotestow dla kierowcow

by Aga
(gdzieś w Polsce)

Psychotesty dla kierowców autobusów we Wrocławiu

Psychotesty dla kierowców autobusów we Wrocławiu

Chciałabym dowiedzieć się więcej informacji na temat badań psychotechnicznych, sposobu i warunków ich przeprowadzania oraz wydawania orzeczeń.

Od prawie trzech lat posiadam prawo jazdy kategorii B i osiągnęłam już wiek uprawniający mnie do ubiegania się o kategorię D, ale odkąd
usłyszałam kilka sprzecznych opinii od znajomych kierowców przechodzących psychotesty. Już nie pierwszy raz odłożyłam decyzję o rozpoczęciu kursu na później.


Bo choć formalnie nic na stoi na przeszkodzie abym mogła rozpocząć kurs boję, się prawdę mówiąc badań psychotechnicznych, ponieważ tak naprawdę nic o nich nie wiem, a co do ich zdawalności słyszałam mnóstwo sprzecznych opinii.

Od jednych słyszałam,że zdać psychotesty wcale nie jest łatwo i że niewielki odsetek przyszłych kierowców jest w stanie im sprostać, natomiast od innych słyszałam,że psychotesty przechodzą tak naprawdę wszyscy,osoby o wręcz przeciętnej inteligencji.


Tak naprawdę jedynym problemem,który spędza mi sen z powiek są badania psychotechniczne. I dlatego zanim podejmę ostateczną decyzję, chciałabym uzyskać więcej informacji na temat
psychotestów i ich zdawalności.


Nadmieniam też,że ogólnie swoje umiejętności związane z kierowaniem pojazdu oceniam bardzo dobrze, nie mam z niczym problemów i swobodnie czuję się za kierownicą. Stąd też w ogóle pomysł na zawodowe prawo jazdy.Poza tym od dziecka marzyłam by zostać kierowcą.


W związku z tym będę wdzięczna za wszelkie informacje,które mam nadzieję pomogą mi rozwiać wątpliwości i podjąć właściwą decyzję.
pozdrawiam.

Zdawalność psychotestów dla kierowców zawodowych kat D jest bardzo duża. Najczęstszym problemem są zaburzenia widzenia obuocznego, które wychodzą na stereometrze.

Dotyczą one osób z /nieleczonym wcześniej zezem oraz innymi schorzeniami narządu wzroku.

Niestety część kandydatów na kierowców zawodowych "ni grzeszy inteligencją" i nawet proste testy psychologiczne, oceniające inteligencję mogą sprawiać problem.

Koniecznie skomentuj ten artykuł, poprzez komentarze w linku poniżej.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania psychotechniczne we Wrocławiu.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.