Nauka jazdy Automat Wroclaw Egzamin

by Anna Maria
(Wrocław)

Prawo jazdy Corsa Automat

Prawo jazdy Corsa Automat

Prawo jazdy Automat Wrocław Szkoła Kursant: Nauka jazdy i Egzamin Państwowy.
Jestem chyba pierwszą osobą z Kursanta, która miała naukę jazdy, a potem zdała na Corsie z automatyczną skrzynią biegów.

Wybór tej szkoły był bardzo pragmatyczny. Mój mąż jest Amerykaninem i w ogóle nie uznaje samochodów z manualną skrzynią biegów. W domu mamy Vectrę Combi w automacie.

Autko prowadzi się bardzo fajnie.Silnik 1600 cm daje pewien zapas mocy na skrzyżowaniach /chociaż na egzaminie trzeba do bólu przestrzegać przepisowych prędkości/. W kursancie mają wersję trzydrzwiową tego Opla /Opelka.

Na placu nie miałam żadnych problemów z manewrami. Autko jest małe, widoczność dobra i wszędzie się mieści. Typowy miejski samochód dla kobiety. Raczej sprawdza się w korkach strefy egzaminacyjnej.

Zaletą jest w miarę rześka klimatyzacja, która przydaje się w słoneczne dni.

Jazda w strefie trwała tylko 25 minut. Egzaminatorzy nie są aż tak spięci, kiedy nie są nagrywani przez kamery.Oczywiście zdałam za pierwszym razem.

Instruktor z Kursanta dał mi jeszcze 2 godziny jazdy rano i na pół godziny wcześniej podjechaliśmy pod WORD.

Jedynym problemem była wielkość Corsy. Jestem osobą dość wysoką i siedzenie musiało być przesunięte maksymalnie do samego tyłu.

Mój mąż ciągle nie może zrozumieć, dlaczego w Polsce tak ciężko zdać prawo jazdy. W Stanach nikt sobie nie wyobraża życia bez auta /najlepiej SUV-a/.

Teraz przyszedł czas na jakiej autko w automacie dla Mnie.
Podoba mi się Toyota Avensis diesel, kwestia załatwienia tylko jakiegoś rozsądnego leasingu, bo auto będzie na moją firmę i potrzebuję naprawdę rozprostować nogi w czasie jazdy.

Nauka jazdy na automacie we Wrocławiu nie jest naprawdę taka straszna. Na górze moja Corsa iuż po zdanym egzaminie państwowym.


www.kursant.wroclaw.pl Corsa w Automacie

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Nauka jazdy na Automacie Wrocław Dolnośląskie .

Skrzynia biegow automatyczna czy manualna

by Dariusz
(Wrocław)

Automatyczna skrzynia biegów w samochodzie

Automatyczna skrzynia biegów w samochodzie

Skrzynia biegów automatyczna czy manualna, która jest lepsza. Kilka opinii.

Jaka jest różnica w nauce jazdy na aucie z przekładnią automatyczną i manualną?
W skrócie wymienię kilka różnic.

Auto z manualną skrzynią ma biegi oraz trzy pedały, w tym sprzęgło które przyciskamy lewą nogą.Zmieniać na wyższy bieg oraz redukować biegi musisz samemu. Twoje prawo jazdy uprawnia cię do jazdy zarówno w aucie z przekładnią ręczną jak i manualną

Samochód w "automacie" ma skrzynię biegów, która zmienia je za ciebie. Operujesz jedynie prawą nogą za pomocą pedału gazu i hamulca. Jest to dużo łatwiejsze dla osób, które mają kłopoty ze zmianą biegów: niepełnosprawni, osoby starsze czy jakiekolwiek inne. Zdając na automatycznej skrzyni biegów masz prawko ograniczone tylko do automatu. Zdając na automacie masz uprawnienia na oba.

Większość kursantów uczy się jednak na skrzyniach tradycyjnych.

Dużo łatwiej znaleźć wtedy instruktora, a nauka jazdy w automacie jest z reguły droższa. Również samochody z automatyczną skrzynią są droższe od ich odpowiedników.

Chociaż może wydawać się bardziej skomplikowane nauczenie się jazdy na aucie ze skrzynią manualną, większość kierowców nie ma problemów z szybkim przestawieniem się na automat.

Nie ograniczają oni wtedy swoich uprawnień do jednego typu pojazdów. Tym nie mniej dla fanów automatu nie jest to aż tak istotne.

Inny ciekawy artykuł Skrzynia biegów automatyczna czy manualna ??

P.S.
Samochody "w automacie" stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Wprawdzie palą nieco więcej na mieście, ale rekompensuje się to komfortem prowadzenia takiego pojazdu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Nauka jazdy na Automacie Wrocław Dolnośląskie .

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.