Zabrane prawko polskie i jazda na Szwajcarskim?

by Pawel
(Szwajcaria)

Prawko polskie wymienione z zagranicznego

Prawko polskie wymienione z zagranicznego

Co robić, jak utraciłeś polskie prawo jazdy i w między czasie zrobiłeś szwajcarskie prawko? Kiedy możesz jeździć po Polsce?

Właśnie obejrzałem Pana film pt. Jazda na zagranicznym prawie jazdy po utracie polskiego? I jestem w bardzo podobnej sytuacji. Straciłem prawko 12 lat temu na okres 10 lat, wyjechałem za granice i już od 10 nie mieszkam w Polsce. Ostatnim krajem zamieszkania jest Szwajcaria, gdzie polskie prawo jazdy muszę wymienić do roku...

Jako, ze go nie posiadałem, straciłbym możliwość wymiany po zrobieniu w Polsce, wiec zdecydowałem się zadać egzamin tutaj. Mam szwajcarskie prawo jazdy i w Polsce dowiedziałem się, ze nie mogę się na nim poruszać po Polsce, muszę przejść badania i zdać egzamin powtórnie. Zaliczyłem już badania lekarskie, ale jeszcze nie podszedłem do egzaminu.Myślę tylko czy dalej w bazie danych teraz jestem na zakazie prowadzenia czy już nie? Bo jeżeli zdam egzamin nie powinienem odbierać prawa jazdy, ponieważ podwójne jest nielegalne. Z kolei polskiego i tak w Szwajcarii teraz bym już nie mógł wymienić, przez pobyt stały powyżej roku...

I na prawdę czy w jedną czy w drugą stronę łamię prawo... Nie mam pobytu stałego w Polsce a zrobię tu prawko i do tego będę miał 2, lub nigdy nie będę mógł spokojnie jeździć po Polsce?

Może znalazł już Pan jakieś rozwiązanie z ww. Filmu lub może mi Pan doradzić, kiedy nie będę widniał w bazie policji polskiej podczas kontroli, jako osoba z zatrzymanymi uprawnieniami? Po złożeniu badań w urzędzie czy dopiero po zdaniu egzaminu?

No i kolejne pytanie, ponieważ jak mnie poinformował policjant, gdyby w tym momencie, jeżeli jeszcze nie złożyłem wyników badań w urzędzie, miałbym kontrole to zabiorą mi szwajcarskie prawo jazdy i odeślą do Szwajcarii a ja nie będę miał prawa dalszego poruszania się samochodem...

Czy po złożeniu dokumentów w starostwie i otrzymaniu druku z możliwością rozpoczęcia nauki jazdy, zmienia się dane w bazie danych policji? Czy nadal będzie to wyglądało tak samo?

Pozdrawiam
PawełMoja odpowiedź
Po zdaniu naszych egzaminów państwowych i odbiorze polskiego prawa jazdy Urząd powiadamia Centralny Rejestr Kierowców i następuje uaktualnienie bazy danych.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Share this page:

Podoba Ci się ta Strona? Dodaj link. Popatrz jak... Would you prefer to share this page with others by linking to it?

Click on the HTML link code below. Copy and paste it, adding a note of your own, into your blog, a Web page, forums, a blog comment, your Facebook account, or anywhere that someone would find this page valuable.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego

Przeszukaj bloga:


Darmowy Dostęp nawet teraz!! Wreszcie się dowiesz:
"Jak przejść psychotesty czy badania lekarskie i cieszyć się swoim prawkiem?Absolutnie zero spamu!!

Zapisz się już dzisiaj do źródła najnowszych informacji o badaniach kierowców z pozycji osoby wykonującej!!

Znam wszystkie problemy trapiące osoby takie jak TY!

Będziesz również dostawał przed wszystkimi /jako bonus/ moje najnowsze filmy wideo w tym temacie.

Dowiedz się wszystkiego z pierwszej ręki od specjalisty o

  • Badaniach kierowców
  • Badaniach na prawko
  • Kursach prawa jazdy,
  • I wiele innych ciekawych kontrowersyjnych tematów!!

Nie udostępniam tego adresu nikomu więcej pod żadnym pretekstem!! Jednym kliknięciem możesz się również wypisać z mojej listy subskrybentów, ale naprawdę nie warto!!Dariusz Kraśnicki Wroclaw

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i medycyny pracy we Wrocławiu.

Przychodnia medycyny pracy i badań okresowych kierowców Ile kosztują badania na prawo jazdy?