WZW czy problemy z Alkoholem?

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław)

Picie alkoholu a potem jazda tylko powoduje problemy

Picie alkoholu a potem jazda tylko powoduje problemy


W tym wideo opowiem Ci o ciekawym, ale niefortunnym przypadku skojarzenia kilku chorób oraz jazdy w stanie po spożyciu alkoholu...
...
Chciałoby się powiedzieć.."siła złego na jednego",
ale współistnienie przewlekłego zapalenia wątroby,
cukrzycy i nadciśnienia tętniczego w tym przypadku czyni odzyskanie prawka bardzo trudnym.

Witam. Panie Doktorze mam problem z odzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami, zostałem zatrzymany rok temu po spożyciu wyszło 0.25. pierwszych badań nie przeszedłem, Pani psychiatra zaleciła udział w pogadankach na temat szkodliwości spożycia i wydłużyła zakaz o 3 m-ce, spotkania odbyłem i złożyłem odwołanie do Instytutu.

Wynik GGTP jak pamiętam chyba 150, opinia psychiatry pozytywna, dopuszczająca do kierowania pojazdami, decyzja negatywna z powodu tego,że nie upłynął rok od zdarzenia. kolejne badanie w WOMP w miejscu zamieszkania GGTP 200,przyznaję,że zdarzyło się jakieś piwo po drodze, ale żadnych innych alkoholi.

Wyznaczono mi badanie psychiatryczne na marzec.
mam na koncie kilka chorób:
cukrzyca typu II,
nadciśnienie obie pod kontrolą i leczone i co najgorsze
WZW typu B,

21 lat temu stwierdzono u mnie antygen HBS, który
zbagatelizowałem,obecnie jestem po biopsji wątroby wyniki ze szpitala GGTP 200, ASPAT 47, ALAT 69, wydaje mi się, że problem jest w chorej wątrobie a nie jak mnie oceniono,że mam problem alkoholizmu.,

Wyniki biopsji dopiero końcem marca.
Biopsja wykonana na zlecenie lekarza chorób zakaźnych celem rozszerzenia diagnostyki i zakwalifikowania do programu lekowego.

Bardzo proszę o ocenę przez Pana mojego przypadku i odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

....Oceniając ten przypadek, wydaje mi się, że lekarze skupili się na udokumentowaniu rocznego okresu abstynencji alkoholowej.Zresztą zgodnie z ostatnim rozporządzeniem ministra zdrowia. Być może lekarze wykryli jakieś inne objawy uzależnienia niż podwyższone poziomy enzymów wątrobowych, które również występują w chorobach wątrobowych.

Oczywiście, cukrzyca wymaga opinii diabetologa lub innego prowadzącego i dobre jej prowadzenie zwiększa szanse na odzyskanie prawka.

..Pomimo, że największym problemem zdrowotnym dla pacjenta jest choroba wątroby, to nie sądzę, aby to było przyczyną orzeczenia negatywnego.
..

Na tym kończę. Filmik jest w sumie ku przestrodze osób niezbyt zdrowych, ale lubiących sobie pojeździć po "paru głębszych".
Coś takiego może skończyć się utratą prawka.
Pozytywnym aspektem sytuacji jest wznowienie diagnostyki przez lekarza chorób zakaźnych celem wdrożenia jakiegoś leczenia.
...
Mówił Darek Kraśnicki i do zobaczenia w kolejnym wideo.
....................................................................................................
Inna, ale tym razem życiowo skomplikowana historia:

Witam mam pytanie zabrano mi prawo jazdy za alkohol 0,27.Były moje urodziny i rocznica ślubu aż wstyd pisać mi ze taka głupotę zrobiłam w trosce o męża (niewarto było).Poszlismy do restauracji kolacja przy tym była koleżanka atrakcyjna.

Zamówiliśmy kolacje do tego trunek koleżanka wprowadziła taka atmosferę ze sie pokłóciliśmy ja wróciłam taksówka do domu przygotowałam sie do snu dzwoniłam do męża raz odebrał telefon powiedziałam mu zeby zamówił taksówkę i wrócił do domu sarkastycznie odpowiedział TA JUZ ZAMAWIAM,poznej dzwoniłam i miał tel wyłączony wyszłam zapalić na balkon i zimno było zaczęłam sie martwić jak on wróci taki kawał drogi wiec postanowiłam ze zaryzykuje i pojadę po niego i zaryzykowałam daleko nie pojechałam zdarzyłam tylko wyjechać z parkingu i zatrzymali mnie do kontroli no i stało sie.Jakie mam szanse na odzyskanie prawa jazdy?

Czy zostanę skierowana na badania
czy można odzyskać prawko bez tych badań.Niemoge sie z tym pogodzić nie mam problemu z alkoholem piłam tylko okazyjnie raz na trzy miesiące nawet dłużej oczywiście nikt mi nie uwierzy boje sie ze jak mnie wyślą na te badania to bedą patrzeć na mnie jak na alkoholiczkę,mam dziecko z którym jeździliśmy bo nie pracuje i organizowałam tak czas zeby młodego wozić to na basen,kino itd.

Teraz musiałam go skłamać ze chora jestem i nie mogę prowadzić auta dla niego to nie zrozumiałe bo tyle lat jeździł ze mną a teraz wszystko runęło.Dostalam pismo o zatrzymaniu prawka i pismo Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym same paragrafy jakiś koszmar i w tym jest kara grzywny w rozmiarze 200 stawek dziennych po 10zl. Co dalej będzie i na jak długo zabiorą mi prawko bardzo proszę zeby Pan mi odpisał pozdrawiam

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Orzeczenie lekarskie dla Kierowców.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.