Indyjska Restauracja Wroclaw

by Dariusz
(Wrocław)

Indyjska restauracja Wrocław

Indyjska restauracja Wrocław

Indyjska Restauracja Wrocław.
Z okazji zbliżającej się trzeciej rocznicy ślubu postanowiliśmy z żoną zjeść na mieście.

Wybór padł w ostatniej chwili na Spice India przy Wita Stwosza 15. Sama restauracja mieści się w podziemiach, gdzie kiedyś mieściła się Kioto.

Resztki japońskiego wystroju są jeszcze widoczne /latarenki nad stolikami/.

Atmosfera lokalu jest OK. W tle orientalna muzyka, więc chyba nie płacą na ZAIKS. W sobotę, którą byliśmy miejsce przy stoliku było od razu, bez żadnej rezerwacji.

Wybraliśmy jedzenie typowo indyjskie. Jakąś odmianę kurczaka w sosie oraz tradycyjny chlebek, pieczony na miejscu. Do tego nasze piwo Żywiec - indyjskie podobno jest w drodze.

Dostępne są również dania typowo wegetariańskie. Co do smaku jedzenia to trudno się do czegoś przyczepić.Raczej nie jest to lokal dla tych, co chcą się dużo najeść.
Porcje są smaczne ale bardzo małe.Wzięliśmy więc dodatkowo danie rybne na wynos /również niezbyt duże/.

Cały rachunek wyniósł 271 zł za dwie osoby + 29 zł napiwku. W zasadzie nasze opinie pokrywają się z różnymi innymi na konkurencyjnych forach. Warto więc sobie je poczytać.

Dla prawdziwych wielbicieli indyjskiej kuchni oraz Indian Restaurant mogę tylko polecić lokal na Wita Stwosza 15. Małe porcje z pewnością zostaną wynagrodzone niepowtarzalnym klimatem tego miejsca.

Myślę, że jak właściciele ustabilizują swoje miejsce na gastronomicznym rynku, to zrozumieją, że "Polak jak głodny to ..." i wzbogacą porcje objętościowo i wagowo.

Być może w Indiach ludzie jedzą mniej, ale w końcu jesteśmy we Wrocławiu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prezent na 18 urodziny.

Restauracja Oregano Wroclaw opinie

by Darek
(Wrocław)

Restauracja Oregano Wroclaw

Restauracja Oregano Wroclaw

Restauracja Oregano Wrocław opinie - ulica Kuźnicza 57/58 na rogu ulicy Igielnej.

Zachęcony zdjęciami dań ze strony internetowej
http://oregano.com.pl postanowiłem odwiedzić z żonką ten lokal w pewne sobotnie popołudnie.

Mieliśmy nadzieję spędzić cały wieczór w tej knajpce, bardzo zachwalanej przez ich księgę gości.Miał to być również mój prezent za trudy naszego wspólnego całego tygodnia.

Pierwsze wrażenie mało pozytywne, ale zrozumiałe w sobotę /pora obiadowa/ - nie było za bardzo wolnych miejsc. Tym nie mniej, szczęśliwie usadowiliśmy się gdzieś przy ścianie, przy stoliku dwuosobowym.

Główna sala znajduje się poniżej poziomu gruntu i przy pełnej sali już po chwili dał się odczuć brak sprawnej klimatyzacji. Na szczęście tam się nie pali papierosów.

Pierwszą niespodzianką w menu był zdecydowanie ubogi wybór piwa beczkowego /Lech i Tyskie/ przy jakiś kosmicznych cenach butelkowego. O tym nie wspominano na stronie firmowej za pewnie przestrzegając jakiś zapisów ustawy antyalkoholowej. Nie ma też dań na wynos oprócz pizzy.

Zamówiliśmy Lecha, który był zdecydowanie za kwaśny i prawdopodobnie lekko ochrzczony. W każdym razie różnił się od piw, do których byłem przyzwyczajony.

W oczekiwaniu na główne danie Grillowaną polędwiczkę wieprzową z sosem borowikowym oraz Filety wieprzowe panierowane zapieczone z serem i pieczarkami, ziemniaczki ziołowe, warzywa grillowane euro-mix, zamówiliśmy jeszcze po butelce piwa. Żona wybrała opcję z sokiem imbirowym, aby zabić kwaskowaty smak Lecha.

Pomimo oczekiwania około 40 minut na jedzenie, nie dałem rady wypić drugiej butelki. Jedzenie takie sobie - raczej przesolone, warzywa rozgotowane, mięso ociekające tłuszczem. Pieczone ziemniaczki w mundurkach przypominały mi czasy koloni letnich w latach 70-tych.

Wtedy chodziło jednak o szybkie mało finezyjne nakarmienie narodu, a nie zabawę w nastrój przy świeczkach /paląca się świeczka - zdecydowany pozytyw/.

Osobiście przeszkadzał mi gwar i dość głośna muzyka, ale jest to kwestia gustu. Być może, ktoś kto lubi kameralną atmosferę nie powinien pchać się do Rynku w sobotę.

Z piwem musiało być zdecydowanie nie tak, ponieważ parka z sąsiedniego stolika wypiła tylko po pół butelki.

Rachunek wyniósł 106 zł, ale żona dała 14 złotych napiwku. Wyszliśmy już po 1,5 godziny.

Z pozytywnych rzeczy - toalety bardzo czyste i z porządną armaturą. Wysikanie wodnistego Lecha sprawiło mi zdecydowane wrażenia estetyczne.

Nie znam tej knajpki w tygodniu, ale ktoś kto szuka czegoś spokojnego i kameralnego raczej nie ma tam czego szukać na weekend. Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza i ma inną opinię, to proszę o komentarze.

Aby było jasne :
Pełne obłożenie stolików świadczy, że raczej mają swoich wielbicieli.Resztę sobotniego wieczoru spędziliśmy w domu przy butelkowanym Calsbergu z Tesco. Przynajmniej "daje w palnik" i smakuje po ludzku. Zamówiliśmy również kurczaka w pizzerii Bonita /przywieźli do domku/.

[Restauracja Oregano Wrocław w mojej prywatnej opinii: Prywatnie - naprawdę nie jestem specjalnie grymaśny i raczej przyzwyczajony do zbiorowego żywienia przez 22 lata w wojsku.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prezent na 18 urodziny.

Restauracja Spiz Wroclaw Opinie

by Darek
(Wrocław)

Dane adresowe restauracji Spiż we Wrocławiu

Dane adresowe restauracji Spiż we Wrocławiu

Restauracja Spiż Wrocław Opinia konsumenta - Czy impreza w tej knajpce prezentem na imieniny?

Kolega, którego dawno nie widziałem zafundował mi parę piwek na moje imieniny /Dariusza/. Muszę powiedzieć, że Spiż ma swój niepowtarzalny klimat.

Pomimo, że siedliśmy na ogólnej sali, gdzie większość pali, piwo smakowało tak jak zwykle. Bardzo szybko spróbowaliśmy każdy gatunek z karty.

Do piwa tradycyjnie żurek w bochenku chleba a potem chleb ze smalcem. Obsługa klienta sprawna, a parę godzin tam spędzonych minęło bardzo szybko. Żal było wracać, ale niestety przyjazd żony kolegi wymusił tą decyzję.

Nie jestem zwolennikiem gwaru i hałasu w knajpach, ale Spiż jest tutaj zdecydowanym wyjątkiem. Nawet poranny kac mija szybciej po świeżo warzonych piwach. Nie potrzeba nawet Ibuprofenu czy innych preparatów reklamowanych w telewizji.

Byłem już tam kilka razy przy różnych okazjach i chyba będę tam zawsze mile wracał. Ponieważ kolega stawiał, wydałem tylko 30 zł za jedną kolejkę /w tym dycha napiwku/.

Na sam koniec mogę tylko polecić restaurację Spiż wraz z Browarem jako wspaniałe miejsce na imprezkę / z niemal każdej okazji/.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prezent na 18 urodziny.

Wroclaw Flowers

by Danuta
(Wroclaw)

Kwiatki na prezent we Wrocławiu

Kwiatki na prezent we Wrocławiu

Wroclaw Flowers - kwiaty prezent najpiękniejszy!!
Czy chcesz wręczyć Swojej Ukochanej Dziewczyny najpiękniejsze kwiaty na świecie?

* Czy szukasz czegoś, co najpełniej wyrazi Twoje uczucia dla drugiej osoby?
* Czy naprawdę szukasz czegoś wyjątkowego?

Ta strona może pomóc Tobie w podjęciu najlepszej decyzji

* Na stronie znajdziesz porady dla całkowicie niezdecydowanych jak i znawców kwiatów
* Wszystko o wiązankach, bukietach i kwiatach na każdą okazję
* Praktyczne porady na każdą okazję
* Kalendarz przypominający, tak abyś pamiętał o każdym ważniejszym święcie!!!

Chciałabym zaprezentować ofertę swojej kwiaciarni

Kwiaciarnia Niezapominajka Wrocław Plac Wróblewskiego 1
Telefon

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prezent na 18 urodziny.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.