Wymagane Okulary do prowadzenia samochodu osobowego

by Piotr
(Warshaw)

Obowiązek wpisania kodów ograniczeń, gdy są niezbędne

Obowiązek wpisania kodów ograniczeń, gdy są niezbędne

Witam Panie Darku

Rok temu zabrano mi prawo jazdy za jechanie w stanie nietrzeźwości, właśnie wykonuje egzamin na nowe prawko i dowiedziałem się, ze lekarz okulista wpisał mi, ze muszę prowadzić samochód w okularach (kod: 01.01) gdzie w moim pierwszym prawie jazdy nie musiałem,i tu moje pytanie
Co zrobić, żeby pozbyć się tych okularów?
Dodam ze prawo jazdy dostane na 3lata czy po upływie tych trzech lat mogę wykonać badania w prywatnej przychodni i możliwe ze okulista wyda orzeczenie, ze nie będę musiał prowadzić w okularach?


Bardzo proszę o odpowiedz

Pozdrawiam Piotr W.

Moja odpowiedź
Tylko lekarz uprawniony do badań kierowców, po przeprowadzeniu osobistego badania może podjąć decyzję o zmianie kodu ograniczeń. Robi to na swoją odpowiedzialność, ponieważ WOMP poinformował wydział komunikacji o nowym kodzie.

Wątpię też, aby lekarz uczynił coś takiego, jeżeli po badaniu wzroku wyjdzie, że jednak korekcja okularami lub szkłami kontaktowymi jest potrzebna i zrobił to na tzw "prośbę pacjenta".

Często pacjenci są przekonani o swoim "sokolim wzroku", które to przeświadczenie nie ma pokrycia w obiektywnym badaniu okulistycznym.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania oczu wada wzroku.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.