Video Otoskop Provix Ultra Biocam opinie

by Dariusz
(Wrocław)

Video-otoskop Laryngolog Wrocław

Video-otoskop Laryngolog Wrocław

Video Otoskop Provix Ultra Biocam opinie użytkownika.
Firma Videomed ze Szczawna Zdroju oferuje nowoczesne video otoskopy Provix /produkcji Koreańskiej/. Są one wprost nieocenione podczas badania laryngologicznego kierowców.

Po zakupie tego urządzenia przeprowadziłem kilka testów, które potwierdziły słuszność tego wyboru.

We współpracy z komputerem możliwe jest zapisywanie zdjęć oraz nagranie filmu video z badania. Urządzenie jest w miarę proste w obsłudze, lekkie . Posiada przycisk zamrażania obrazu oraz pokrętło zmiany ostrości obrazu.

Nie miałem jakiś problemów podczas badania laryngologicznego ucha środkowego. Obrazy były wyjątkowo wyraźne i łatwo uwidocznić całe ucho środkowe.

Producent dostarcza firmowe oprogramowanie oraz za niewielką opłatą szkoli personel. W moim przypadku mieli jednak jakiś problem z najnowszą wersją softu na polski rynek. Dlatego mimo wszystko zalecam pierwszy montaż przez przedstawicieli Firmy.

Następną niedogodnością jest konieczność przypisania urządzenia wyłącznie do jednego portu USB w laptopie czy komputerze. Stary soft wymaga również zablokowania kamery laptopa.

Jeżeli ktoś ma pewne zacięcie grafiki komputerowej, to program dostarcza wielu ciekawych funkcji, które najlepiej sprawdzić samemu.

Do video-otoskopu dostarczony jest zestaw trzech wzierników/ trochę mało jak na potrzeby gabinetu/. Większą ilość trzeba po prostu dokupić.

Na razie używam tego videoskopu do badania kierowców przez tydzień, więc jest to doniesienie wstępne. Następne opinie już wkrótce. Zapraszam innych użytkowników sprzętu do komentarzy.

Comments for Video Otoskop Provix Ultra Biocam opinie

Average Rating starstarstar

Click here to add your own comments

Sep 17, 2010
Rating
starstarstar
Otoskop
by: otoskop

Przedstawiony przez mojego przemówcę otoskop jest troszkę przestarzały. Z tego co ostanio używamy na czele wysuwa sie tańsze narzędzie Otoskopowe - całość przetwarzania obrazu ograniczony został do kamery, która z pośrednictwem USB podłącza się do komputera. Ogladanie przeqodu słuchowego odbywa się bezpośredni na ekranie monitora komputera. Ewentualne zmiany można wymiarować. Obrazy można archiwizować. działa siwtnie na każdym komputerze z Windows'em i tu wielki plus dziala jako jeden zniewielu sprzętów medycznych też pod mac osx zresztą zobaczyć proszę screeeny na stronie dystrybutora tego otoskopu: http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,videootoskop-diodowy-dino-lite-digital-amh-eut-z-oprogramowaniem-dinoxscope,1954.html

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Lekarz medycyny pracy Wrocław gabinety.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.