Sprawdzenie świateł hamowania stop

by Darek
(Wrocław)

Wrocławski tramwaj w Zajezdni

Wrocławski tramwaj w Zajezdni

Kurs na motorniczego we Wrocławiu sprawdzenie świateł hamowania stop

https://www.youtube.com/watch?v=Gg5n2MrBeGU


Dokonamy sprawdzenia świateł hamowania stop. W tym celu należy włączyć stacyjkę, ściągnąć nogę z pedału czuwaka, opadną nam wtedy elektromagnetyczne hamulce szynowe.

Od 16 lis 2012 Kurs na motorniczego tramwaju
Wyłączyć światła pozycyjne i przechodzimy do sprawdzenia świateł hamowania stop.
Kurs na motorniczego Wrocław

https://www.youtube.com/watch?v=3jOhC_0D5Sk

Dzień dobry nazywam się Łukasz, zdecydowałem się na szkołę jazdy KURSANT, ponieważ chcę zdobyć uprawnienia motorniczego. Praca motorniczego zobowiązuje do pewnych wyzwań, aczkolwiek daje też dużą satysfakcję ze względu na to, że raz: pracujemy z ludźmi, a dwa: każdy dzień jest inny. W tej pracy nie ma czasu na monotonię i trzeba bardzo rzetelnie podchodzić do tej pracy. Dziękuję.

Nauka Jazdy kurs na motorniczego Kursant Wrocław
Od Zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu

https://www.youtube.com/watch?v=COc_ncEufsw

I we wnętrzu wagonu należy sprawdzić czystość wagonu, stan zamknięć szafek z aparaturą elektryczną właściwe położenie dźwigni hamulców awaryjnych i blokad drzwi oraz kasowniki. Oczywiście jeszcze raz kontrolujemy oświetlenie, czy wszystkie jarzeniówki działają. Powtarzamy te wszystkie czynności w drugim wagonie.

Prawo Jazdy kurs na motorniczego

https://www.youtube.com/watch?v=4OKHCOaoP6k
Od Zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu

Po sprawdzeniu działania świateł zewnętrznych sprawdzamy: prawidłowość zawieszenie niezłączonych sprzęgów wagonowych, oczywiście robimy to wizualnie. Czy te sworznie zabezpieczające są na swoim miejscu.
Od Zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu
Patrzymy czy jest klucz do przekładania zwrotnic, patrzymy czy tramwaj jest odpowiednio oznakowany. Wizualnie sprawdzamy odbierak prądu, czyli pantograf, czy nie jest przechylony, czy ślizgi są jednolite na całej długości bez wyszczerbień, te nasze wkładki pantografu, tan wahaczy i linek bocznikujących. Sprawdzamy sterowanie drzwiami, jeszcze raz przy załączonej programacji drzwi, luzowniki, linki uziemiające na kołach. Połączenia między wagonami, oczywiście nie dotykamy tam, ponieważ podniesiony jest pantograf. Powtarzamy te czynności w drugim wagonie i znowu linki uziemiające, dźwignie do ręcznego rozluźniania hamulców szczękowych. Przypominam powinny być w pozycji pionowej, czyli uniesione do góry.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Kurs na motorniczego tramwaju.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.