Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane

by Rafał
(Wrocław)

Badania kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Badania kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Gdzie zrobisz sprawnie Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane we Wrocławiu?
Witam serdecznie. Nie znalazłem odpowiedzi na Pana stronie, a nie za bardzo się w tym orientuje i nie wiem czy to jedno i to samo:

Psychotesty a uprawnienia to 2 różne rzeczy? I tu moje pytanie, na czym polegają te testy i ile kosztuje uzyskanie uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych w transporcie sanitarnym (przewóz krwi).

Czy zdanie psychotestów to tylko fragment procedury uzyskania uprawnień, czy całość sprawy załatwia się; u Państwa? Z wyrazami szacunku.

Moja odpowiedź

Psychotesty dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych wynikają z przepisów Kodeksu drogowego /Ustawy o kierujących pojazdami z 2013 roku/ są jednym z warunków wymaganych do ich prowadzenia.

Następnym są badania lekarskie.
Po zakończeniu obu tych badań otrzymasz stosowne orzeczenia lekarskie i psychologiczne do przedstawienia w wydziale komunikacji.

Nie za bardzo rozumiem, o co Panu chodzi pod pojęciem uprawnienia. Czy jest to badanie na konkretne stanowisko pracy /np kierowca sanitarki w pogotowiu - ze skierowaniem z zakładu pracy/ , czy ogólne wymagania oparte na artykule 106 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. Nr 30, poz. 151 z póź. zm.), a wcześniej 124 Kodeksu drogowego.

W mojej pracowni same Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane kosztują 150 zł.
Badania kierowców na pojazdy uprzywilejowane
W tym filmiku omówię kwestię braku widzenia obuocznego, a kierowaniem pojazdami uprzywilejowanymi.Witam Mam do Pana pytanie na badaniach okresowych stwierdzono brak widzenia obuocznego (testem muchy). Badania psychotechniczne mam ważne jeszcze 3
lata. Posiadam prawo jazdy kat. A, B. Czy przy negatywnym wyniku (test muchy) mogę kierować pojazdami służbowymi, na które mam pozwolenie i
czy mogę kierować pojazdami uprzywilejowanymi??

Czy mogę kierować pojazdami służbowymi TAK i temat ten poruszałem w różnych filmach. Czy mogę kierować pojazdami uprzywilejowanymi??
Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane
Odpowiedź : NIE - i zasady są tutaj podobne jak dla kierowców ciężarówek czy autobusów.
Czyli widzenie stereoskopowe musi być zachowane.

Pod znakiem zapytania jest również zdolność do prowadzenia motocykli, czyli kategorii A, lecz jest to temat na inny filmik.

Koniecznie skomentuj to wideo, a więcej informacji znajdziesz na stronie badania lekarskie kierowców.pl

Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania psychotechniczne we Wrocławiu.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.