Przedluzenie prawa jazdy bez badania lekarskiego

by Anonim
(Mazury)

Przedłużenie prawa jazdy bez badania lekarskiego.

Witam serdecznie Panie Doktorze. Znalazłem Pana stronę
w internecie. Mam na imię ...... posiadam prawo jazdy od 2000 roku. z datą ważności 30.12.2009, kończą mi sie gdyż były okresowe.

Odkąd mam prawo jazdy jeżdżę bezkolizyjnie i rozważnie mimo ze mam 24 lata :) Choruję na Dystrofię mieśni postać FSHD czyli najlżejsza odmiana, odkąd mam prawo jazdy choroba nie ulega zmianie na gorsze, leczę sie za granicą i ogolnie jest ok.

Auto mam dobrej klasy z automatyczną skrzynią biegów. z prowadzeniem auta nie mam najmniejszych problemów, każdy mowi ze czuje sie ze mna bezpiecznie i ze jestem dobrym kierowcą.

Mieszkam z małej miejscowości na mazurach i potrzebuję Przedłużyc prawo jazdy kat. B. Czy obowiązkowo trzeba się stawić u Pana w gabinecie czy jest jakaś możliwość uzyskania takiego przedłużenia że tak powiem zdalnie?? Dużo czytałem na pana stronach i pozwolilem sobie zapytac.

Mimo ze jeżdzę mało prawo jazdy jest mi niezbędne gdyż od roku prowadzę własną działalność zajmującą się wynajmem apartamentów i pokoi nad jeziorem,blisko lasu wiadomo jak to w tych czasach bez prawa jazdy jest ciężko..

Mam trochę problem z chodzeniem jednak poruszam się samodzielnie dla dalszych wędrówek mam taki skuterek elektryczny, który wstawiam sobie do auta i jest super :) U nas w okolicy jest jeden lekarz który nie jest zbyt przyjazny pacjentowi :(( Jeżeli była by taka Możliwość przesłałbym np skan swojego prawa jazdy i wszystko co było by potrzebne.

Moja odpowiedź
Pomimo zrozumienia pańskiej sytuacji, załatwienie korespondencyjne orzeczenia lekarskiego nie jest możliwe!!!

Myślę, że warto zrobić rozeznanie lokalnego rynku lekarzy uprawnionych do badań kierowców i raczej znajdzie Pan kogoś, kto właściwie oceni zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Lekarz nie ma prawa przedłużyć prawa jazdy bez osobistego badania lekarskiego.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.