Prawojazdy - padaczka - 2 lata bez "napadu" co dalej ?

by Rafał
(gdzieś w Polsce)

Przywracanie prawa jazdy cofniętego ze względu na stan zdrowia

Przywracanie prawa jazdy cofniętego ze względu na stan zdrowia


Witam,

Mój przypadek jest dosyć dziwny tzn:

W 2012 roku zaobserwowałem że w nocy zaczynam lunatykować(siadać, kopać) oraz mówić przez sen. Udałem się zatem do neurologa aby sprawdzić co i jak. Po opowiedzeniu, otrzymałem skierowanie na badania EEG i tomograf.


Po otrzymaniu wyników znów pukam do tego samego neurologa. Tomograf bez zarzutów natomiast na EEG pojawiły się jakieś "zakłócenia w pierwszej fazie snu" i neurolog stwierdził że to padaczka.

Oczywiście dla mnie był to bardzo duży szok, bo nigdy nie miałem napadu padaczki. Po 3 tygodniach otrzymałem wezwanie na badania do WOMP.

Tam po wstępnej weryfikacji, pokazania moich wyników (nawet nie musiałem wykonywać ponownie eeg i tomografu) odesłano mnie do domu. Po kolejnych 3 tygodniach zostały zabrane mi prawo jazdy. Minęło już 2 lata od momentu teoretycznie ostatniego "napadu" i tu pojawia się moje pytanie gdzie i u kogo powinienem się starać o odzyskanie prawka?

pozdrawiam,

Moja odpowiedź
Ten przypadek podlega pod tzw "cofnięcie prawa jazdy ze względu na stan zdrowia".

Według rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 17 lipca 2014 roku, upoważnione do tych badań są tylko Wojewódzkie Ośrodki Medycyny Pracy.

Stosowne artykuły aktów prawnych umieściłem na początku tej strony. Pamiętaj również o karcie konsultacyjnej neurologicznej, potwierdzającej dwuletni okres bez napadów epilepsji.


Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Padaczka a prawo jazdy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.