Prawo jazdy po ataku padaczki

by Pawel
(Świdnik)

Obowiązek zgłoszenia napadu padaczki

Obowiązek zgłoszenia napadu padaczki

Witam,
Ponad 2 lata temu stwierdzono u mnie padaczkę po ataku jaki wystąpił. Obecnie jestem na stałej dawce leków od ponad 6 miesięcy. Lekarz, który stwierdził u mnie padaczkę nie zgłosił mojej choroby do Wydziału Komunikacji, ale przez ostatnie 2 lata nie jeździłem samochodem.Chciałem zapytać, czy w tym przypadku jestem zobowiązany do zgłoszenia tego samodzielnie do wydziału komunikacji? Czy mogę swobodnie jeździć samochodem zgodnie z prawem?

Moja odpowiedź
Wg prawa trzeba zgłosić się do lekarza uprawnionego do badań kierowców celem ponownej oceny stanu zdrowia, poinformować go o tym fakcie oraz poddać kontrolnemu badaniu lekarskiemu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Podejrzenie padaczki a prawo jazdy

by Anonim
(Gdzieś w Polsce)

Dzień dobry
Jak wiadomo od następnego roku wchodzą nowe przepisy dotyczące prawa jazdy. Mam stwierdzone podejrzenie padaczki, lekarze nie potrafili ustalić jej przyczyny, miałem w młodości dwa napady od ostatniego z nich minęło 5 lat, a od skończenia przyjmowania leków 1,5 roku.


EEG i rezonans miałem w normie. Teraz mam 18 lat i nie wiem czy jest sens zaczynać kurs na prawo jazdy? Czy półtora roku to wystarczający okres aby otrzymać wynik pozytywny na badaniach?

Moja odpowiedź Oczywiście okres jest wystarczający i kurs ma sens, tylko przyniósłbym konsultację neurologiczną, o której poinformowałbym lekarza medycyny pracy.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.