Prawo jazdy od 16 lat B1 Walbrzych

by Waldek
(Wałbrzych Podzamcze)

Mieszkam w Wałbrzychu na Blankowej /niedaleko Biedronki/.
Samochodami oraz motoryzacją interesuję się odkąd pamiętam.

Mój ojciec ma firmę transportową i parę razy pozwolił mi pojeździć DAF-em /po placu/. Naprawdę nic trudnego. Matka jeździ nowym Smartem. Tak naprawdę to jest moje autko i sporo nim jeździłem po bocznych drogach.

Niestety w Wałbrzychu nie ma ani jednej szkoły jazdy oferującej prawo jazdy od 16 lat. Dzwoniłem do wszystkich ośrodków i niektórzy o kategorii B1 chyba słyszeli po raz pierwszy /szczególnie panienki odbierające telefony/.

Jedyną szansą było wyszukanie czegoś w internecie. Po wpisaniu w Google "Prawo jazdy od 16 lat" czy "Prawo jazdy B1" od razu znalazłem Ośrodek Nauki jazdy na Weigla 12 we Wrocławiu.

Szczegóły co do kursu zostały ustalone przez telefon. Lekarz, który bada kierowców w firmie Ojca, wystawił bezterminowe orzeczenie lekarskie i zaraz zapisali mnie na kurs.

Sam kurs to żaden problem. Smarta znam bardzo dobrze. Jedyny problem to podwożenie przez rodziców z Wałbrzycha do Wrocławia. Jest to około godziny jazdy, ale największy korek był zawsze w Świdnicy lub na rogatkach Wrocławia.

Ojciec zawsze brał laptopa i robił jakąś swoją pracę, podczas moich jazd. Kurs był bardzo intensywny, ale zdałem za pierwszym razem.

Prawko na B zrobię już w Wałbrzychu, ale to tylko 20 godzin z jazdy. Matka przesiadła się na Toyotę Yaris a Smart jest już tylko dla mnie.

Dziwię się tylko, że nikt nie wpadł na pomysł prawka kat B1 w Wałbrzychu !! Moi koledzy są również zainteresowani prawem jazdy od 16 lat.

Click here to read or post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Nauka jazdy Dolnośląskie Wrocław.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.