Prawo jazdy kat D bez widzenia obuocznego?

by Damian
(gdzieś w Polsce)

Widzenie stereoskopowe a prawko autobusowe?

Widzenie stereoskopowe a prawko autobusowe?

Czy bez widzenia obuocznego możesz zostać kierowcą autobusu z kategorią D prawa jazdy?Witam Panie Dariuszu. Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem osobą w okularach (astygmatyzm). Mam pytanie dotyczące badań lekarskich na kat D prawa jazdy ale wcześniej opiszę swój przypadek.

Mianowicie od ukończenia szkoły średniej
(2005 r) mam problemy z badaniami
psychotechnicznymi a konkretniej z patyczkami. Chciałbym również nadmienić iż posiadam uprawnienia na wózek widłowy i wykonuje ten zawód już od 10 lat. W większości badań nie potrafię tego ustawić ale dziwnym trafem 3 lata temu udało mi się to zaliczyć(swoją drogą nie wiem jakim cudem). Z tego co przeczytałem w internetach jak i na kilku filmach na YT wiem że w zeszłym roku zmieniły się badania na kat D prawa jazdy.

W związku z tym że zostały te normy złagodzone czy mając problemy z widzenie stereoskopowym mam szansę dostać pozytywną opinię lekarza. Dodam że z tablicy czytam ok Oko lewe 3 rząd od dołu oko prawe 5 rząd od dołu (oczywiście w okularach), rozpoznawanie barw prawidłowe. Korekcja ok 4.0 na plusie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Damian

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.