Prawo jazdy do wojska a nieudane Psychotesty

by Michał
(Zgorzelec)

Psychotesty na kategorię B auta służbowego

Psychotesty na kategorię B auta służbowego

Postanowiłem wstąpić do NSR i zaproponowano mi stanowisko dowódcy drużyny z uprawnieniami kierowcy.

Zgłosiłem się na badania psychologiczne do Wojskowej Pracowni Psychologicznej i niestety miałem problem w ciemni (z tym, że mam niewielką wadę wzroku- krótkowzroczność do 1 dioptrii w minusie i nie miałem okularów).

Pani psycholog powiedziała, że to może przez zmęczenie, może przez brak okularów i wydała orzeczenie o przeciwwskazaniach psychologicznych do kierowania pojazdami kategorii B, A (tylko takie kategorie posiadam)mimo że wszystkie inne badania wyszły rewelacyjnie.

Dla mnie problemem nie jest to, że bardzo mi zależy aby do tego wojska pójść, ale to że boję sie, że mi zabiorą prawo jazdy, skoro Pani ma obowiązek powiadamiać organ je wydający.Pani powiedziała, że mogę jeździć prywatnym samochodem, ale nie służbowym. Czy nie muszę się obawiać utraty prawa jazdy, czy powinienem się odwoływać?

Czy mogę sam prywatnie zrobić sobie takie badania jeszcze raz i w jakim terminie? Niestety na orzeczeniu nie ma informacji, że problem był tylko w ciemni, więc jeśli zdecyduję się na kolejne badania to będę musiał je wszystkie jeszcze raz przechodzić?, czy jest możliwość pobrania dokumentacji tych badań. Będę wdzięczny za odpowiedź lub wskazanie sposobu rozwiązania moich wątpliwości.

Odpowiedź
Poszedł bym do Komendy Uzupełnień /chyba w Bolesławcu/ i zapytał się czy uznają inne orzeczenie z psychotestów. Jak tak, to zrobić jeszcze raz , ale w dobranych okularach.

Raczej psycholog wojskowy nie wysłał dalszego info, ale ta sama wpadka u "cywilnego" może się naprawdę skończyć utratą prawka /a przynajmniej wysłaniem na badania/.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania psychotechniczne we Wrocławiu.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.