Prawo jazdy B1 Jelenia Gora

by Bogdan
(Jelenia Góra)

Egzamin na b1 prawo jazdy Jelenia Góra

Egzamin na b1 prawo jazdy Jelenia Góra

Prawo jazdy B1 Jelenia Góra - prawko od 16 lat.

Mieszkam od 16 lat w Jeleniej Górze /niedaleko byłych koszar wojskowych pod jeleniami i Tesco/.

Rodzice mają również kawał ziemi i lasu w Kwieciszowicach i często jeździmy tam na weekend. Od pewnego czasu poza miastem pozwalali mi prowadzić Toyotę Land Cruiser w dieselu.

Całkiem przyzwoite auto jak na górskie warunki i bardzo przyjemnie się prowadzi. Zrobiłem na niej ze 3 tysiące kilometrów. W sumie gdyby nie nalegania matki to poczekałbym do 18 roku życia i zrobił bym prawko w Jeleniej Górze.

Kategorii B1 prawka od 16 lat na razie w Jeleniej nikt nie robi /jak na razie/ więc zacząłem szukać w internecie po całym województwie dolnośląskim.

Jako pierwszą znalazłem szkołę na Weigla 12 we Wrocławiu. Kupili wtedy nowe auto /Smarta/ na B1 i od razu umówiłem się na kurs.

Jedynym problem praktycznym to były dojazdy do Wrocławia. Jest to około 2 godziny w jedną stronę, ale jadąc autostradą było nawet szybciej. W soboty to 1,5 godziny maksymalnie.

Smart do nauki jazdy jest całkiem OK. Niestety w strefie egzaminacyjnej Word są fatalnie wytłuczone drogi. Trzeba ciągle uważać, aby nie wjechać w jakąś dziurę czy koleinę.

Sam egzamin teoretyczny łączony z praktycznym zdałem bez problemu już po 25 minutach jazdy.

Teraz rozglądam się za jakimś autkiem do 550 kg. Znalazłem fajne Daihatsu w dobrej cenie /w Niemczech/. Są także niedrogie zadbane Smart-y.

Normalne prawko zrobię w Jeleniej Górze, ale jest to tylko egzamin praktyczny.

Jeżeli ktoś tylko ma kasę i koszt kursu nie jest problemem to polecam to prawko. Jeżeli cena 1450 zł to za dużo, to lepiej poczekać do 18 urodzin.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to prawko 16 lat Prawo jazdy B1.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.