Prawko na Autobus : skret w prawo na ulicy Dyrekcyjnej

by Darek i Krzysiek
(Wrocław)

Prawko na Autobus : skręt w prawo na ulicy Dyrekcyjnej szkolenie w OSK KURSANT. I teraz za skrzyżowaniem będzie polecenie proszę przed wiaduktem skręcić w prawo.

https://www.youtube.com/watch?v=1-fXmevpmn4

Otóż przed wiaduktem z ulicy Dyrekcyjnej nie ma możliwości skręcenia w prawo, natomiast najpierw widzimy tablica żółta, a później tablica niebieska nas informuje w jaki sposób możemy skręcić w prawo przed wiaduktem oczywiście, wiec musimy pojechać tym łącznikiem wzdłuż ulicy Dyrekcyjnej i tutaj się zaczyna ten łącznik.

Przed chwilą tu byliśmy jak jechaliśmy z prawej strony. Kierunkowskaz w prawo i wyłączamy ten kierunkowskaz, żeby tego niebieskiego nie zdezorientować, że jedziemy w prawo. Jedziemy sobie na wprost, nie wszyscy wiedzą, że mamy tutaj pierwszeństwo i tutaj będziemy skręcać w prawo.

Może zaczekamy sobie aż ta zielona strzałka zgaśnie, żeby wyjaśnić sobie organizację ruchu na tym skrzyżowaniu.

Podjedziemy pod strzałkę warunkową… o, akurat zgasła no i dobrze. Teraz tak: na tym sygnalizatorze nigdy nie zapali się zielone światło. Tutaj od czasu do czasu zapala się strzałka warunkowa.

W tej chwili widzimy, że piesi mają otwarty ruch, natomiast kiedy zapali się strzałka warunkowa piesi będą mieli zamknięty ruch, więc nie musimy aż takiej wielkiej uwagi na nich skupić, natomiast mając strzałkę warunkową będziemy musieli się skupić na tym, żeby przepuścić pojazdy tamte, jadące ulicą Suchą od dworca.

I teraz widzimy, że ruch został wstrzymany czerwonym światłem od strony Dyrekcyjnej, tu od strony Pułaskiego samochody jadą, ale wystarczy, że sobie spojrzymy na autobus tam do zajezdni, jak tamte samochody ruszą po 5-6 sek. zapali się ta zielona strzałka. Największe niebezpieczeństwo jest takie, że możemy długo zabawić na tym skrzyżowaniu, a wtedy po jakimś czasie otwiera się ruch dla tych pieszych tutaj. Będziemy skupieni patrząc na lewo.

O, i liczymy sobie 1…2…3…4…5… o, jest. Za szybko liczyłem z tych nerwów. I teraz patrzymy sobie czy ktoś tam jest. Nie ma, więc tutaj jedziemy sobie tak, żeby ominąć i tu za chwilę zapali się zielone światło dla pieszych. Także, jeżeli tutaj jesteśmy na 2,3,4 pozycji to trzeba uważać również na pieszych.

Na tym skrzyżowaniu pojedziemy sobie w prawo. I tutaj ponownie wjeżdżamy sobie do strefy 30. Czyli ograniczenie do 30 oraz skrzyżowania równorzędne. I tutaj będziemy na tym skrzyżowaniu skręcać w lewo.

I jest dowolność, można objeżdżać i można przed pachołkiem. Jeżeli chodzi o kat. B lepiej jest za pachołkiem, natomiast tym pojazdem lepiej będzie przed pachołkiem.

Patrzymy z prawej- jedzie. Z przeciwka nie ma, więc możemy sobie jechać. I tutaj widać, że tym pojazdem byłoby bardzo ciężko objechać ten pachołek. Więc my sobie spokojnie przed pachołkiem jedziemy.

I mamy tutaj dalszy ciąg strefy ograniczonej prędkości, więc następne skrzyżowanie widzimy „elkę” z prawej i następny- trzeba przepuścić. Trochę im będzie trudno bo tutaj się trochę zakiszkowało.

Momencik. I tu w zasadzie trzeba powiedzieć „Panie egzaminatorze, mimo, że nie mam pierwszeństwa pani mnie przepuszcza..”. Możemy jeszcze powiedzieć, żeby nie utrudniać ruchu, ponieważ ona i tak nie ma możliwości wjazdu na skrzyżowanie, a ta pani była na tyle rozsądna, że nie wjeżdżała na skrzyżowanie, bo są tacy co staną przed tym. I jedziemy na wprost.

I tutaj spróbujemy sobie zawrócić. Na egzaminie tego zawracania nie będzie, ale jest tu dość sporo miejsca. Kolega Jerzy jest na tyle zaawansowany, że nie powinien mieć z tym kłopotu.

Tutaj troszeczkę nabroiliśmy. No i tutaj „elka” stanęła nam po lewej stronie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Prowokujemy takie trudne sytuacje, ponieważ mówię, jeżeli kursant jest już zaawansowany i prosta jazda nie stanowi już dla niego wyzwania. Co prawda na egzaminie może się spalić, ale powiedzmy trzeba próbować z niego wycisnąć jak najwięcej.

I tu rzeczywiście udało się bez kłopotu zawrócić. No tutaj już nie będziemy zawracać bo by było już bardzo ciężko, chyba na trzy razy.

I na najbliższym skrzyżowaniu pojedziemy w prawo. I tutaj panią pieszą przepuścimy. Trzeba to robić, pokazać, że we Wrocławiu szanują ludzi. I tutaj jest tak: jadąc musimy zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni. Widzimy, że tam zajęli pas, więc tutaj niezbędna jest zmiana pasa. Kierunkowskaz, zmiana pasa i tutaj będziemy skręcać w prawo.

Tu na tym skrzyżowaniu czasem skręca się w prawo, czasem w lewo i tutaj wracamy do krawężnika z kierunkowskazem. Tutaj proszę zwolnić, żebyśmy zauważyli linię zatrzymania. Jesteśmy podporządkowani tak, żebyśmy nie zahaczyli krawężnika.

Tu jeżeli jest skręt w lewo, albo w prawo proszę zwrócić uwagę, proszę się tu zatrzymać, jest linia zatrzymania wyznaczona z trójkątów.

Tu zatrzymujemy się w tym miejscu, a skręcając w prawo w tym miejscu. Mam nadzieję, że było to widoczne. Teraz nie ma nikogo, więc sobie jedziemy.

Pojedziemy sobie na wprost na skrzyżowaniu, tak jak prowadzą znaki. I teraz tak: takie dość trudne zadanie znowu dla kolegi Jurka, na skrzyżowaniu pojedziemy na wprost, za skrzyżowaniem w pierwszym możliwym miejscu będziemy zawracać.

Tutaj widzimy słuszna decyzja. I teraz trzeba się zabezpieczyć przed zmiana świateł- noga z gazu i delikatnie. Słuszna decyzja- zmiana pasa ruchu na lewy i tu będziemy zawracać, tak żeby po zawróceniu skręcać w prawo. Zwracamy uwagę na pojazdy szynowe.

Tutaj akurat szczęśliwie nikt nie nadjeżdża. I skręcamy w prawo. Widzimy strzałka warunkowa. Ten sygnalizator nas informuje, że, bardzo ładnie, ruch dla pieszych jest otwarty, jeżeli nie było słyszalne- kolega Jurek nam powiedział „podjeżdżam” czyli bardzo ładnie było.

Wjeżdżamy w strefe ograniczonej prędkości, czyli trzymamy prędkość i skrzyżowania równorzędne.

Prawko na Autobus : skręt w prawo na ulicy Dyrekcyjnej szkolenie w OSK KURSANT.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy YouTube.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.