Prawko A B . Napady padaczki w czasie snu ?

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Zasady oceny napadów padaczkowych w czasie snu

Zasady oceny napadów padaczkowych w czasie snu

Witam mam 19 lat i w dzieciństwie chorowałem na padaczkę. Zaczęło się od wypadku rowerowego, podczas którego uderzyłem się w głowę w 9 roku życia.

Byłem u lekarza rodzinnego, który orzekł że nic mi się nie stało, ale ja wiedziałem że coś jest nie tak, jeżeli przez cały tydzień ból rozsadzał mi głowę i wszystko widziałem w bardzo jaskrawych kolorach. Pół roku po wypadku doznałem pierwszego napadu podczas snu .

Napadów miałem około 10 wszystkie podczas snu.
Od 12-go roku życia nie miałem żadnego napadu czyli 7 lat nic się nie dzieje leki, odstawiłem samemu rok temu ponieważ gdzieś wyczytałem że po leku który brałem mogę mieć problemy z spłodzeniem potomstwa :< (Topamax 100mg)

Byłem pół roku temu i poinformowałem o tym swoją neurolog, lecz ona odrzekła, abym wznowił leczenie i po 3 miesiącach przyszedł do niej, by odstawić lek zmniejszając dawki .
Nie wznowiłem leczenia, a leki które wykupiłem mam zamiar odnieść do mojej neurolog i poinformować ją o tym .

Ogólnie jestem już zdrowy, od 12-13go roku życia wyniki mam wspaniałe, lepsze od nie jednego zdrowego , w połowie listopada miałem robione komputerowe badanie głowy którego wynik nie wykazał żadnych zmian krótko mówiąc był super.

Chcę zrobić prawko A i B oraz starać się o pozwolenie na broń myśliwską proszę by mi pan napisał czy mogę mieć jakieś problemy z zdobyciem prawka i pozwolenia . ? ? ?

Moja odpowiedź
Najwięcej będzie zależało od opinii neurologa. Sprawa nie jest prosta, bo sam Pan widzi, że macie różne poglądy z lekarzem neurologiem na temat leczenia i znaczenia tej choroby.

Będzie Cię obowiązywało dostarczenie karty konsultacyjnej neurologicznej od lekarza prowadzącego twoje leczenie.

Na załączonym obrazku zeskanowałem najnowszą normę badań kandydatów na kierowców, którzy cierpią na napady padaczkowe w czasie snu.

Comments for Prawko A B . Napady padaczki w czasie snu ?

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Apr 03, 2016
Rating
starstarstarstarstar
Napady w czasie snu a opinia lek. medycyny pracy
by: Anonymous

Witam,

Choruję na padaczkę od 25 lat. W czasie całej choroby miałem 7 napadów ale zaznaczę że były to zawsze napady w czasie snu.

Od 10 lat posiadam prawo jazdy kat. B - 1,5 roku temu miałem napad (w czasie snu w nocy), po napadzie zgłosiłem się do mojego lekarza neurologa (od poprzedzającego napadu w nocy minęło ok 5 lat).

Lekarz zlecił mi badania EEG (zapis wyszedł prawidłowy). Zalecił również stosowanie leków p.padaczkowych.

Mój problem polega na tym że kończy mi się ważność badań z prawa jazdy. Byłem u mojego lekarza neurologa, lekarz ten wypełnił kartę konsultacji neurologicznej, wskazując, że nie ma przeciwwskazań abym prowadził pojazdy kat. B - powołując się na 10 pkt. rozp. m. zdrowia o padaczce u kierowców.

Jak już pisałem ostatni napad miał miejsce 1,5 roku temu (wtedy mój neurolog również nie widział przeciwwskazań do prowadzenia, skoro ten wzorzec napadów u mnie jest już ponad 20 lat).

Na drodze ku przedłużeniu prawa jazdy stanął mi lekarz medycyny pracy - twierdząc, że nie minęło 2 lat od ostatniego napadu (pomimo że ustawa jasno wskazuje, że u osób mających napady w czasie snu można orzec brak przeciwwskazań pod warunkiem występowania tego wzorca od min. 2 lat). Dodam jeszcze, że ów lekarz jest również pracownikiem WOMP.

Co w takiej sytuacji mogę jeszcze zrobić, aby odzyskać prawo jazdy, które w świetle przepisów mogę mieć.

Pozdrawiam.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Padaczka a prawo jazdy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.