Poradnik Lowiecki 2012 wydanie ksiazkowe

by Piotr Gawin
(Polska)

Poradnik łowiecki 2012 Piotra Gawina

Poradnik łowiecki 2012 Piotra Gawina

Myślistwo jest moją pasją od zawsze. Kiedy tylko sięgam myślą wstecz, pamiętam że interesowała mnie przyroda, życie zwierząt i samo polowanie. Prawdopodobnie "zaraziłem" się tym bakcylem często przebywając na wsi i chodząc po polach i lasach. Testy Łowieckie


Nikt w rodzinie nie polował i nie był zawodowo związany z lasem. Rozwijając swoją pasję rozpocząłem naukę w Technikum Leśnym. Zaraz po szkole podjąłem pracę w lesie i jednocześnie zacząłem polować. Ani się nie obejrzałem jak od tamtej pory minęło 30 lat tej przygody.
Myśliwym jestem od 1981 roku a więc mam w tym roku jubileusz 30 lat bycia rycerzem św. Huberta!

Pomysł Poradnika Łowieckiego powstał około 2003r i początkowo miał to być program komputerowy, zawierający niezbędne informacje dla myśliwych. Potem na prośbę użytkowników programu stworzyłem serwis internetowy a prace nad programem stopniowo zostały zakończone. Stopniowo serwis Poradnika przerodził się w katalog firm i usług związanych z łowiectwem i serwis ogłoszeń drobnych nie zapominając przy okazji o różnych innych ważnych informacjach dla myśliwych.

Chcąc się wyróżnić spośród innych serwisów dla myśliwych postanowiłem rozwijać serwis głównie pod kątem informacji o komercyjnych ofertach łowieckich (sklepy, rusznikarnie, hodowle zwierzyny, hodowle psów ras myśliwskich itp itd.).
Większa część osób odwiedzających ten serwis to osoby pragnące zostać myśliwymi.

Dużo z nimi korespondowałem i tak powstał pomysł stworzenia niezależnego serwisu tylko dla kandydatów i osób zainteresowanych łowiectwem. Efektem jest serwis www.testylowieckie.pl " i książka 'Egzamin łowiecki bez stresów"

Od dawna wiadomo, że środowisko myśliwych jest dosyć hermetyczne i ciężko się przebić osobom pragnącym polować przez różne "przeszkody". Warto jednak pomóc młodym ludziom uświadomić im co to łowiectwo a jeśli zechcą, to wskazać drogę i pomóc w możliwości uprawiania łowiectwa. Środowisko myśliwych starzeje się. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z jubileuszy kół łowieckich publikowane w czasopismach dla myśliwych.

Młodych ludzi na takich zdjęciach wśród kilkudziesięciu osób jest najwyżej kilku. Takie proporcje należy jak najszybciej zmienić dla dobra łowiectwa. pomijając rożne powody można podać chociaż jeden - praca fizyczna. Myśliwi zajmują się dokarmianiem zwierzyny, budową urządzeń łowieckich a to wymaga ciężkiej pracy fizycznej. W kołach większość zasłużonych starszych stażem myśliwych pełni funkcje w organach koła lub jest zwolniona z prac w łowisku.

To tylko jeden z bardzo wielu argumentów za jak najszerszym otwarciem się środowiska myśliwych na młodych kandydatów. Inną kwestią jest popularyzacja łowiectwa wśród społeczeństwa. W innych krajach Europy procent ogółu polujących w stosunku do całej liczby ludności jest zdecydowanie wyższy niż w Polsce.

Ostatnio głośno jest o konieczności poprawy wizerunku myśliwych w społeczeństwie. A kto jak nie myśliwi mogą ten wizerunek poprawić? Najlepiej zrozumieć myśliwego jeżeli jest on członkiem rodziny.

Wówczas każdy widzi, co to znaczy być myśliwym, ile razy jeździ się pracować w łowisku a ile razy polować. Najlepszym więc chyba ze sposobów poprawy wizerunku jest jak najszersze rozpowszechnienie łowiectwa i otwarcie się na młode pokolenie.

Z uwagi na przeróżne trudności młodzi ludzie nie mogą spełnić swych marzeń, nie mogą uprawiać łowiectwa i to trzeba zmienić. Mam nadzieję że Poradnik Łowiecki i serwis www.testylowieckie.pl " pomogą im chociaż częściowo. Głównie serwis dla kandydatów będzie rozwijany zgodnie z potrzebami młodych ludzi. Mając kontakty z kandydatami najłatwiej zrozumieć co jeszcze należy zrobić i jak im pomóc w drodze do łowiectwa.
Darz Bór
Piotr Gawin
www.poradnik-lowiecki-info
Testy ŁowieckieComments for Poradnik Lowiecki 2012 wydanie ksiazkowe

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jul 26, 2011
Rating
starstarstarstarstar
Poradnik Łowiecki 2012 opinia pozytywna
by: Dariusz Kraśnicki

Zachęcam do kontaktu z Autorem i zapoznania się z Poradnikiem Łowieckim 2012. Wprawdzie przeznaczony jest raczej dla kandydatów, ale doświadczony myśliwy również znajdzie tam coś dla Siebie i odświeży swoją wiedzę.

Również warto odwiedzić jego serwis internetowy, do czego serdecznie zachęcam.
Darek Kraśnicki z Wrocławia.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pozwolenie na broń gazową i myśliwską.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.