Ponowne przystapienie do egzaminu po utracie prawa jazdy

by Adam
(Kraków,Małopolska, Polska)

Witam po upływie wielu godzin spędzonych przed komputerem nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi na dotyczące mnie pytanie, zwracam sie poprzez tą stronę gdyż jako jedyna jest zrobiona sensownie i według mnie jedyna gdzie mogę sie zwrócić.

Mianowicie:

prawo jazdy posiadałem niecały rok ,na swoim koncie uzbierało mi sie około 15 punktów karnych . Po spożyciu jednego piwa podczas kontroli policji przesiadłem sie z kolegą miejscami, gdyż bylem pasażerem ale kolega mial zakaz prowadzenia pojazdów wiec chciałem wziąsc to na siebie.

Dostałem 600 zł grzywny które obiecał mi zapłacic lecz od prawie pół roku już nie utrzymujemy ze sobą kontaktu. Także dostałem zakaz prowadzenia pojazdów na 6 miesięcy, na alkomacie wyszło mi 0,11 promila niewiele dlatego na tak krotki okres mi dali zakaz.

Zakaz kończy mi się 6 stycznia 2011 cały czas czekałem na ten dzień gdyż bylem pewien ze wtedy odbiorę moje prawo jazdy lecz jakiś miesiąc temu przyszło mi pismo, ze moje uprawnienia do prowadzenia pojazdów zostają cofnięte, gdyż za prowadzenie po alkoholu dali mi 10 punktów, co łącznie z tymi co miałem daje niezły wynik,który powiem szczerze mnie zasmucił.

Moje pytanie polega na :
1.Co mam teraz zrobić? iść ponownie na kurs?
2.Gdzie mam sie obiegać o egzamin
3.Co będę potrzebował do możliwości ponownego egzaminu .
Nie mam pojęcia kiedy mogę zacząc , gdzie się ubiegać bo na każdym forum piszą co innego.Chciałbym uzyskać odpowiedzi na moje indywidualne pytania.
W ogóle nie mam pojęcia od czego mam zacząc i gdzie sie udać. Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi w mojej sprawie i życze Szcześliwego nowego roku wszystkim intetrnautą odwiedzającym tą stronę.

Moja odpowiedź
Abstrahując od nauczki, że nie warto być dobrym dla kolegów pod jakimkolwiek pozorem. Jest to zwykłe przekroczenie 21 punktów za które powinni Pana skierować na badania psychologiczne.

Tak więc zwróciłbym się do wydziału komunikacji. Nie za bardzo wiadomo, kto przysłał to pismo i jakiej treści, więc odpowiedź jest raczej ogólnikowa.

Coś konkretniejszego wynikałoby raczej z bezpośredniej analizy tego pisma.

Comments for Ponowne przystapienie do egzaminu po utracie prawa jazdy

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Mar 03, 2012
Rating
starstarstarstarstar
Ponowny egzamin za pkt karne.
by: Anonymous

Ponowne egzaminy na Prawo Jazdy za pkt ,to totalnie pozbawione jakiegokolwiek sensu!!!

Dlaczego ktoś ,kto nie spowodował żadnego wypadku, nie jeździ pod wpływem alkoholu , za punkty karne musi zdawać ponownie egzamin na Prawo Jazdy??? Dlaczego ktos ,kto spowoduje wypadek ,będą osoby ranne itp ,(słyszymy o tym np w mediach) nie musi ponownie zdawać egzaminu??? Dlaczego ktoś ,jadąc pod wpływem alkoholu ,(o tym też słyszymy,a nawet znamy takie osoby z bliskiego otoczenia) w większości przypadków nie musi zdawać egzaminów???

W tym ostatnim przypadku decyzja należy do Sądu,a mimo to wielu nie musi zdawać egzaminów . Nie mogą prowadzić pojazdów przez jakiś czas ,później idą bez problemu do Wydziału Komunikacji ,odebrać swoje Prawo Jazdy...

Moim zdaniem ,w pierwszym przypadku,czyli za punkty karne powinno oddawać się Prawo Jazdy na jakiś okres i nie powinno być żadnych ,ponownych egzaminów i o ile ktoś mądry to uchwali w Rządzie , prawo powinno działać wstecz minimum 10 lat. W dwóch pozostałych sytuacjach (wypadek,alkohol), bezwzględnie powinny być zastosowane :

pewien czas bez Prawa Jazdy i ponowny egzamin. W przypadku ofiar śmiertelnych lub trwałego uszczerbku na zdrowiu ,sprawca powinien na zawsze stracić Prawo Jazdy.

W mediach słyszymy o różnych sytuacjach ,które dają nam do myślenia... Spotykamy się z tym,że ktoś jedzie za nami, filmuje i nagrywa nasze wykroczenia, a później nas zatrzymuje i pokazuje piękny filmik,daje pkt karne (podsumowane za wykroczenia) itd...

Kiedy pojazd jest pojazdem uprzywilejowanym??? Co zrobiliby policjanci w sytuacji, gdy w czasie nagrywania takiego filmiku ,filmowany przez pewien czas kierowca ,spowodowałby wypadek???Boguslaw.M.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.