Pinnacle Studio 14 opinie

by Darek
(Wrocław Żerniki)

Pinnacle Studio 14 kupiłem razem z kamerą JVC Everio jako produkt zalecany przez sklep internetowy. Opinię o tym oprogramowaniu mam pozytywną, chociaż do ideału brakuje paru drobiazgów.

Muszę dodać, że jedyne doświadczenia w kręceniu filmów miałem kamerą wideo Panasonic i nigdy wcześniej nie zajmowałem się jakimkolwiek montażem swoich produkcji.

Wgranie programu jest stosunkowo proste. Należy wykonać jakieś czynności rejestrujące poprzez stronę www Producenta. Warto pamiętać, aby domyślnie ustawić miejsce filmów na dysku E. Niestety Dysk C zapycha się bardzo szybko.

Pomimo posiadania nowej karty graficznej po uruchomieniu programu pojawia się komunikat błędu, ale po kliknięciu w OK program idzie do przodu.

Pojawiają się 3 okna : Importuj, Edycja oraz Tworzenie Filmu.

Tworzenie Filmu ustawiłem domyślnie na typ pliku MPEG 4 oraz ustawienie wstępne 720 HD. Umożliwia to tworzenie filmów o wysokiej rozdzielczości, które w miarę przyjemnie ogląda się na YouTube.

Niestety konwersja do najmniejszej rozdzielczości odbiera mi ochotę do oglądania takich rozmytych filmów, na których nie widać żadnych szczegółów.

Pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów są w miarę pozytywne. Najwięcej problemów miałem przy tworzeniu tytułów, ale po kilku dniach pojąłem o co chodzi.
Myślę,że sprawę rozwiązałoby przeczytanie instrukcji obsługi, ale ciągle odkładam to na później.

Negatywną opinie wystawiam jednak za częste zawieszanie się Programu Pinnacle Studio. Jedynym rozwiązaniem jest jego zamknięcie oraz późniejsze kontynuowanie danego projektu.


Jak dotychczas zrobiłem koło 100 filmików, głównie związanych z prawem jazdy oraz Wrocławiem. Muszę przyznać,że idzie mi coraz lepiej, a niektóre z nich nawet mają przyzwoitą oglądalność.

Doniesienie to oraz opinię o Pinnacle traktuję jako wstępną. Można ten programik lubić lub nie, ale posiadanie tego czy innego oprogramowania jest niezbędne, jeżeli filmu mają być choć trochę profesjonalne.

Sam Everio MediaBrowser HD Edition dostarczony razem z kamerą JVC to trochę za mało, aczkolwiek można nim ciąć i łączyć sceny. Różnorodne opcje Pinnacle przejścia ze sceny do sceny powodują, że filmik robi się ciekawszy i się nie dłuży.

Już po zakupie tego oprogramowania przeczytałem lepsze opinie o produktach Sony, ale nie jestem tego w stanie zweryfikować.

Jeżeli mimo wszystko znajdzie się ktoś, kto ma więcej doświadczenia w tym zakresie, to chętnie zamieszczę jego opinię o Pinnacle Studio 14 Ultimate Collection lub innym sofcie o podobnym przeznaczeniu.

Za oprogramowanie zapłaciłem 386 złotych. Podobny koszt i cenę widziałem w sklepach Media-Markt.
Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Cyfrowa Kamera HD Wideo do YouTube.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.