Padaczka Badania kierowcy w WOMP

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Badania kierowców chorych na padaczkę w WOMP

Badania kierowców chorych na padaczkę w WOMP

Dzień dobry panie doktorze, mam zabrane prawo jazdy ze względu na chorobę (padaczkę), dowiedziałem się, że weszły już w życie nowe unijne przepisy odnośnie badań kierowców.

Otrzymałem kartę konsultacyjną od lekarza neurologa potwierdzającą brak napadów przez ostatnie 36 miesięcy, udałem się do WOMP na badania ale uprzedzono mnie że wynik tych badań i tak będzie negatywny.

Chciałbym się dowiedzieć jakie warunki muszę spełniać, żeby przejść te badania i ewentualnie gdybym się odwoływał do Łodzi, czy miałbym jakąkolwiek szanse na uzyskanie pozytywnej opinii.

Dobry wieczór panie doktorze pospieszyć się raczej nie pospieszyłem, bo na badania do WOMP się nie zarejestrowałem, byłem tylko w WOMP zapytać lekarza jakie orzeczenie mi wystawi.

Z tego co się dowiedziałem to przepisy wchodzą pod koniec czerwca, dla pewności radzą się rejestrować po 1 lipca ( tak mi powiedziano w głównej siedzibie WOMP ) i jeżeli WOMP z mojego okręgu z jakiegoś powodu wystawi mi negatywne orzeczenie to przez WOMP mam się odwołać do Łodzi. Łódź poprawi decyzje.


Moja odpowiedź
W Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi powinni już raczej znać w pełni nowe zasady, nie przesądzał bym sprawy w WOMP. Ale bezpieczniej jest pójść po wejściu w życie nowego rozporządzenia ministra zdrowia, wtedy są spore szanse przejścia za pierwszym razem /

Nowe przepisy konkretnie wchodzą po 15 czerwca, tak więc lepiej się nie śpieszyć.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Padaczka a prawo jazdy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.