Padaczka a prawo jazdy Nowe Przepisy

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Chory na padaczkę musi przedstawić kartę neurologiczną

Chory na padaczkę musi przedstawić kartę neurologiczną

Witam Panie Doktorze.
Mam pytanie, czy obecnie po zmianie przepisów dot. badań lekarskich kierowców osoby z rozpoznaną padaczką mogą skutecznie ubiegać się o prawo jazdy w Polsce?

Na padaczkę choruje od dzieciństwa, ataków nie mam już od 2, 5 roku, przyjmuję lek p/padaczkowy Neurotop retard 300 2 X 1, czy w takim przypadku lekarz uprawniony do badań lekarskich kierowców, po przedstawieniu pozytywnej opinii lekarza neurologa w formie karty konsultacyjne neurologicznej dopuści mnie do prawa jazdy kat. B?

Mam też pytanie, skąd wziąć kartę konsultacyjną, czy wydrukować ją z internetu, czy muszę zacząć badania na prawo jazdy i wziąć ją od lekarza uprawnionego do badań kierowców?

Odpowiedź
Sprawa jest stosunkowo nowa i lepiej wydrukować tą kartę z internetu. Tak szczerze mówiąc nie wiem, jakie będzie do tego podejście lekarzy uprawnionych do badań kierowców.

Spotkałem się nawet z opiniami, że te wytyczne mają tylko ogólnymi wskazówkami, a ostateczna decyzja należy do lekarza. Tak więc trudno powiedzieć z całą pewnością; jaki będzie wynik orzeczenia.

Teoretycznie według przepisów wynik powinien być pozytywny. Zawsze można się odwołać do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy, gdzie znajomość najnowszych przepisów jest nieco lepsza.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Padaczka a prawo jazdy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.