Osoba implantowana a Kierowca zawodowy?

by Mateusz
(Szczecin)

Normy słuchu dla kierowcy zawodowego z implantem ślimakowym

Normy słuchu dla kierowcy zawodowego z implantem ślimakowym

Dzień dobry,
przeczytałem artykuł no nowych norm słuchu. Jestem osobą niesłyszącą od urodzenia, mam duże doświadczenie z implantem, ponieważ już miałem operację w wieku 4,5 lata, obecnie mam 22 lata. Jestem najstarszym osobą implantowaną w moim województwie (w sensie długość noszenia implantu ślimakowego).

Zawsze interesuję się komunikacją miejską. Marzę aby zostać kierowcą autobusu lub motorniczy od dziecka. Czy mogę zostać kierowcą autobusu, jeśli ma 100% ubytku słuchu i noszę implant ślimakowy na jednym uchu. Słyszę szept człowieka nie mniejszej niż 1 metra.Jeśli nie mógłbym zostać, proszę mi powody, dlaczego nie mogę zostać kierowcą albo motorniczym. Jeśli ja dobrze się komunikuje i dobrze słyszę dźwięki i bardzo dobrze rozróżniam dźwięki.

Pozdrawiam
-M

Moja odpowiedź@Teoretycznie jest to możliwe.
W praktyce znam tylko jedną osobę z niedosłuchem, która zrobiła, a później pracowała krótko jako kierowca zawodowy.
Niestety, sama zrezygnowała z tego zajęcia, bo było dla niej zbyt wyczerpujące.

Radzę więc przemyśleć decyzję, po konsultacji ze swoim lekarzem laryngologiem, bo koszty prawa jazdy zawodowego i szkoleń do świadectwa kwalifikacji są spore, a nie wiem jakie są perspektywy zachowania norm słuchu dla osób implantowanych w dłuższym kresie czasu. Chyba, że zakładamy z góry, że nie jest to zajęcie na stałe.Zresztą sprawa implantów jest stosunkowo nowa, co wynika z opisu internauty

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.