Orzeczenie o niepełnosprawności

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Określenie lekkiego stopnia niepełnosprawności

Określenie lekkiego stopnia niepełnosprawności

Zastanawia mnie, czy mam szanse na prawo jazdy? To jest moje marzenie!!

W tym wideo odpowiem Ci na pytanie, czy jak masz wiele różnych schorzeń,orzeczoną niepełnosprawność, to masz szansę przejść badania lekarskie dla kandydata na prawo jazdy amatorskie?

..........
Cześć nazywam się Darek Kraśnicki, jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia i zacznę od dość dramatycznego zapytania mojej Czytelniczki:
......
Witam mam 32 lata.

Bardzo bym chciała mieć prawko -i dowieść rodzinie, że dam rade i sobie poradzę- ale nie wiem czy mogę? Problem jest z moim zdrowiem.

Mam złożoną wadę serca, WPW, jaskrę obuoczną, nadwzroczność i astygmatyzm obu oczach, nieprawidłową tolerancję glukozy, niedoczynność tarczycy, niedosłuch. Na jednym uchu mam na nim aparat słuchowy, na drugim w ogóle nie słyszę.

MARTWIĘ SIĘ, ŻE NIE BĘDĘ MOGŁA MIEĆ PRAWKA,
CZY MAM SZANSĘ? CZY JEDNAK SPRÓBOWAĆ? MAM PRZYZNANY STOPIEŃ NIESPEŁNOSPRAWNOSCI w stopniu LEKKIM
....

Odpowiadając na to pytanie:
Zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych nie jest oceniana w oparciu o wymienione rozpoznanie jakiejkolwiek choroby, a o faktyczne istnienie przeciwwskazań zdrowotnych do bezpiecznego prowadzenia pojazdów mechanicznych
oraz nie zagrażania innym uczestnikom ruchu drogowego /również i sobie/.

Czyli, jeżeli wada wzroku daje się skorygować np okularami do normy i widzisz, co się podczas twojej jazdy na drodze dzieje, potrafisz zareagować na jakieś zagrożenie, to raczej prawko dostaniesz.

Jak jesteś ślepy jak przysłowiowy kret i widzisz tylko czubek swojego nosa, to niestety prawko nie jest dla Ciebie i żaden lekarz się pod tym nie podpisze.

Jeżeli choroba serca powoduje czestą nagłą niespodziewaną utratę przytomności, to decyzja lekarza będzie zupełnie inna niż u kandydata stabilnego kardiologicznie.
..
Oczywiście przy takiej mnogości schorzeń sprawa się nieco komplikuje, ale jak jesteś osobą zdeterminowaną, to musisz po prostu pójść do lekarza uprawnionego do badań kierowców. Niestety nie jest to refundowane przez NFZ i musisz zapłacić również.. w razie orzeczenia negatywnego.

Tak czy owak jest to jedyna rozsądna droga postępowania.
...
Znam wiele osób z orzeczoną niepełnosprawnością, które prowadzą auto. Istnieje możliwość dostosowania pojazdu do twojego schorzenia,
szczególnie przy problemach z narządem ruchu, tak więc końcowa decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

Jak się nie zbadasz, to po prostu nie będziesz wiedziała lub nie będziesz wiedział.
Osobiście jestem zwolennikiem podejmowania akcji, nawet kiedy z początku coś wygląda na sprawę beznadziejną..

Tak więc głowa do góry i do boju!!
Do odważnych świat należy!!
..
Na tym kończę. Jak miałeś podobną sytuację, to koniecznie podziel się nią w komentarzach do tego wideo. Napisz koniecznie jak to się skończyło
i czy masz już swoje upragnione prawko.

Jeżeli nie jesteś moim subskrybentem, to zrób to już teraz. Linki subskrypcji są po mojej prawej, a po twojej lewej stronie. W ten sposób nie przegapisz mojej najnowszej produkcji.
...
Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia i do zobaczenia w moim kolejnym wideo.
..

Na marginesie. Przepisy dotyczące wymagań zdrowotnych na prawko powoli stają się mniej restrykcyjne. Jest to wymuszane przez prawo unijne, gdzie zrozumienie potrzeb niepełnosprawnych jest nieco większe. Tak czy owak powoli to dociera do naszych "miłościwie panujących" Niestety jest to metodą dwa kroki do przodu, jeden do tyłu.

Mówił Darek Kraśnicki i do zobaczenia wkrótce.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Przeciwwskazania do prawa jazdy.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.