Operacje ucha Przebita błona bębenkowa

by Anonim
(we Wrocławiu)

Witam

Proszę o poradę.

Mój kuzyn przeszedł gruźlicę ucha prawego oraz lewego. Miał operacje ucha lewego oraz przebite błony bębenkowe. Towarzyszył mu duży niedosłuch obu uszu. Zostało mu jeszcze około miesiąc leczenia lecz już czuje znaczną poprawę.

Chciałby zrobić sobie prawo jazdy kat. C, D i E dlatego też musi pójść na wizytę do lekarza laryngologa dla kierowców. Ze względu na to iż badania takie są dosyć kosztowne wolałby się upewnić czy ma jakiekolwiek szanse na otrzymanie zgody na kurs prawa jazdy.

Na jednym z Pańskich filmików wspominał Pan o normie wynoszącej 35dB dla 0,5kHz, 1kHz, 2kHz oraz 4kHz, które nie mogą być przekroczone. Obliczyliśmy taką średnią na podstawie ostatniego badania słuchu i wynoszą one 18.75dB dla ucha lewego oraz 20dB dla ucha prawego. Wychodzi na to, że mieści się on w wyżej wymienionych normach.

Moje pytanie brzmi: Czy sam fakt, że miał operacje i zmiany związane z jego przebytą chorobą nie dopuszczą go do wykonywania tego zawodu? Czy może wystarczy mieścić się tylko w tych normach niedosłuchu? Czy może jest coś więcej o czym powinien wiedzieć? Co jeszcze mogłoby przeszkodzić mu wykonywaniu tego kursu oraz przyszłego zawodu i jakie konsekwencje to za sobą niesie?Z Góry dziękuję za odpowiedzieć

Pozdrawiam

Odpowiedź
Trudno się jednoznacznie wypowiedzieć. Mogą być problemy ze względu na te powtarzane operacje.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Przeciwwskazania do prawa jazdy.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.