Okulary korekcyjne dla Daltonistów

by Kierowca
(Polska )

Czy okulary dla daltonistów są dopuszczalne dla kierowców zawodowych?Witam, tak oglądam Pana dr ciekawe filmy bardzo przydatne z których można się wiele dowiedzieć, ale ciekawi mnie to dlaczego ludzie mający problem z barwami nie mogą korzystać z okularów, które mogły to skorygować, a ludzie z innymi wadami wzroku mogą korzystać z okularów podczas badań lekarskich np Womp

Zastanawiam się właśnie nad tego typu okularami ale nie wiem, czy to ma jakikolwiek sens? Posiadam prawo jazdy kat a b c ce 15 lat bezwypadkowej jazdy i w takiej sytuacji mogę czuć się dyskryminowany?

Comments for Okulary korekcyjne dla Daltonistów

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Apr 14, 2019
Rating
starstarstarstarstar
okulary dla daltonistów !
by: Anonymous

Witam !

Pozwole sobie wkleić taką informacje jednego z salonów optycznych który ma siedzibę między innymi w Kielcach.
cytuje ..
Specjalistyczne medyczne filtry stosowane zarówno w szkłach okularowych jak i kontaktowych posiadają atesty potwierdzone przez Polskie Ministerstwo zdrowia. Na podstawie tych akredytacji i pozytywnie zaliczonego testu rozróżniania barw „ISHIHARY" lekarz medycyny pracy lub okulista może bez problemów natury medyczno-prawnej wypisać zaświadczenie o możliwości podjęcia pracy lub nauki w zawodach wymagających pełnego rozróżniania barw:
Źródło:

http://eurooptyk.com.pl/oferta/okulary-dla-daltonistow/

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.