Odwarstwienie siatkówki: mija termin wazności badania okulistycznego

by Piotr
(gdzieś w Polsce)

Odwarstwienie siatkówki

Odwarstwienie siatkówki

Dzień dobry Panie Doktorze
Mam dość skomplikowaną sprawę odnośnie prawa jazdy kat B. Jestem krótkowidzem od dzieciństwa z zezem obuocznym naprzemiennym. Obecnie mam 39 lat. Jakieś 18 lat temu astralem się o prawo jazdy, mój okulista stwierdził ze "raczej nie" trochę mnie to zniechęciło wiec sprawę zostawiłem.


W 2011 roku kolega polecił mi okulistę swojego, żebym spróbował. Okazało się, ze mogę jeździć. Moja wada wtedy oko lewe gorsze 0.5 prawe O,7. przy korekcji -9 oba oczy. W przepisach było wtedy 0.8 ale lekarz stwierdził ze to i tak wystarczy lotnikiem nie będę ale auto prowadzić z taka ostrością można. Oczywiście na zaświadczeniu było 0.8 :)
Udałem się z tym zaświadczeniem do odpowiedniego lekarza i dostałem na 5 lat. Zapisałem się na kurs i wszyscy byli zaskoczeni znajomi ze zdałem za pierwszym podejściem. Cóż moja radość nie trwała długo. W pol roku po otrzymaniu prawka wdała się zaćma w prawe lepsze oko "wikłająca" szybko postępowała. Udało mi się o dziwo po pol roku czekania zrobić zabieg usunięcia zaćmy. Znowu cieszyłem się " dobrym" widzeniem i jazda nie sprawiała mi kłopotów.
To samo przeszedłem znowu po roku z okiem lewym. I niestety pojeździłem 2 lata w miedzy czasie laser Yag otwór w torebce bo zmętniała. I już wszystko było już ok. W 2015 w maju stało się coś, co już kompletnie mnie załamało. Odwarstwienie siatkówki oka prawego tego lepiej widzącego. Pierwsza witrektomia maj droga czerwiec 2015 obecnie mam podany olej silikonowy.
Praktycznie jestem jednooczny o dziwo moje lewe oko zaczęli się bardziej adoptować i obecnie ostrość oka lewego 0,7. Staram się jeździć autem bo bylem przyzwyczajony do patrzenia częściej prawym.
Moje pytanie brzmi czy po takich zawisłościach przejdę badania w marcu 2016r.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Piotr z Płocka.
mail:ku....op.pl

Moja Odpowiedź
Mogę mieć tylko nadzieję, że badanie okulistyczne po dojściu narządu wzroku do normy nie wykaże przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Trudno coś prorokować przy tak nasilonej patologii oczu i zadecyduje aktualny stan zdrowia.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania oczu wada wzroku.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.