Nowe terminowe prawo jazdy

Norma lekarska terminowego prawa jazdy

Norma lekarska terminowego prawa jazdy

Witam,
18 marca mija mi termin terminowego prawa jazdy, w dniu wczorajszym wybrałam się do lekarza medycyny pracy, pomimo tego że jestem zdrowa i mam małą -stałą od 8 lat wadę wzroku : +0,5 +1,5 Dioptrii dostałam orzeczenie lekarskie na 10 lat.

Wiem że od stycznia weszła nowa ustawa terminowych praw jazdy, ale lekarz powiedział, że skoro mam wadę wzroku mogę otrzymać maksymalnie na 10 lat czy to prawda? Czy nie mogłam otrzymać orzeczenie na 15 lat?

I czy przy takiej małej wadzie wzroku muszę co 10 lat chodzić na badania, nie mogłam otrzymać bezterminowego badania lekarskiego? pozdrawiam
Ilona
Terminy ważności prawa jazdy
Niestety, norma terminowego prawa jazdy jest bardzo uznaniowa i Pani schorzenie można zaliczyć do zastrzeżeń odnośnie stanu zdrowia, więc lekarz mógł skrócić maksymalny 15-letni termin na 10-letni. Obejrzyj sobie dwa filmiki, które opisują podobne podobne przypadki, w których osby badane miały poczucie, że ich prawko powinno być wystawione na dłużej niż zrobił to lekarz uprawniony do badań kierowców.
Wada serca a prawko kategorii B terminowe.
Koniecznie skomentuj wszystkie przypadki.

Comments for Nowe terminowe prawo jazdy

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

May 30, 2016
Rating
starstarstarstarstar
tez tak mysle
by: Anonymous

Również uważam że 15 lat dotyczy dokumentu a nie ważności orzeczenia. Niestety lekarze zasłaniają się właśnie tymi 15 latami i na dłużej badań nie dają - dowolność interpretacji skazuje nas na taki stan rzeczy a "kowalski" niech płaci 200 zł co rok, dwa czy pięć do lekarza skarbu państwa itd.

Aug 18, 2013
Rating
starstarstarstarstar
Prawko na 15 lat - badania
by: Bartek

A czy Pan nie miesza pojęć przypadkiem?
prawo jazdy jako dokument wydaje się na 15 lat, co nie znaczy ze lekarz uprawniony nie może wystawić bezterminowego orzeczenia o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu...czy będą badania za 15 lat czy tylko wymiana zdjęcia tego przecież nikt nie wie, ale prawdopodobnie nie będzie.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.