Normy słuchu operatora koparki

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław 54-510 Żernicka 215)

Poziomy ostrości słuchu dla operatorów koparek

Poziomy ostrości słuchu dla operatorów koparek

W tym wideo odpowiem Ci na pytanie, jakie są normy słuchu dla Operatorów sprzętu drogowego, budowlanego czy robót ziemnych szczególnie koparko-ładowarek.
...
Cześć nazywam się Darek Kraśnicki jestem specjalistą medycyny transportu z Wrocławia i zacznę od zapytania mojego czytelnika.
...
Witam Szanowny Panie Doktorze..
Moja sprawa związana jest z niedosłuchem jednostronnym (ucha prawego - prawdopodobnie chodzi o ślimak).

Mam tę wadę prawdopodobnie wrodzoną - podobną wadę ma mama i siostra. Siostra nosi aparaty słuchowe i jej słuch w nich jest dobry.
Posiadam ubytek słuchu do ok 60 proc na prawym uchu, a lewe jest w porządku. Idealnie przeszedłem psychotesty i wczoraj byłem u okulisty - wypadło dobrze.

I u laryngologa / właśnie tutaj zaczyna się problem - ponieważ Dr. laryngolog stwierdził w badaniach, że mam zbyt dużą wadę słuchu, bym mógł dostać się na kurs szkoleniowy Operator Koparko-ładowarki ze środków EFS,

który ciągnie za sobą uczestnictwo w kursie zawodowym na operatora przecinarki nawierzchni asfaltowych, wózki widłowe i ubijarki wibracyjne.

Dodał również, że nie kwalifikuje się również na kierowce zawodowego kat C lub C/E.

Chciał bym dowiedzieć się, czy w mojej sytuacji powinienem, aby dostać się na ten kurs, starać się w pierwszej kolejności o aparaty słuchowe w ramach NFZ i w nich przeprowadzić badania audiometryczne?

Od 16 lis 2012 Szkolenie na koparkę

....

Odpowiadając na to pytanie:
Dla tej grupy zawodowej wymagany jest tak zwany drugi poziom wymagań dla narządu słuchu, co oznacza: Ostrość słuchu (w uchu gorzej słyszącym, bez aparatu słuchowego lub z nim) szept powinien być słyszalny z co najmniej 3 metrów.
...
Ponieważ z opisu nie wynika, aby ucho gorzej słyszące internauty spełniało tą normę, więc nie kwalifikuje się on do zawodu operatora koparki, koparko ładowarki czy innego podobnego sprzętu.

Ponieważ norma może być spełniona w aparacie słuchowym, więc warto sprawdzić, czy aparat słuchowy dla tego ucha coś pomoże.
...
Od 16 lis 2012 Szkolenie na koparkę

Na tym kończę:
Jak miałeś podobny problem, to koniecznie skomentuj to wideo. Jak rozwiązało Ci ono jakiś inny problem, to daj like'a, daj kciuka
lub podziel się z nim na swoim portalu społecznościowym.

Jak nie jesteś jeszcze moim stałym widzem, to koniecznie dokonaj subskrypcji kanału, aby otrzymać od razu moje filmy.

Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia i do zobaczenia w moim kolejnym wideo. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź ponieważ każda godzina i każda minuta dzisiejszego dnia jest bardzo cenna, gdyż mogą mnie wykreślić z osób należących do projektu..

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Kurs na koparke.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.