Negatywne orzeczenie w WOMP

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław 54-510 Żernicka 215)

Badania za jazdę po pijaku

Badania za jazdę po pijaku

Czy warto, abyś się odwoływał od negatywnego orzeczenia lekarskiego kierowców otrzymanego w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy?W tym wideo opiszę Ci przypadek kierowcy, który zdecydowanie nie zastosował się do moich zaleceń
w filmiku: "Jak przejść badania po zabraniu prawa jazdy w WOMP i odzyskać prawko?"

To co w tej chwili robi, przypomina mi kopanie studni, kiedy chałupa się mu już prawie spaliła.
Zasadniczą sprawą staje się sens odwołania od negatywnego orzeczenia lekarskiego WOMP do wyższej instancji, jaką jest Instytut Medycyny Pracy.
...Cześć nazywam się Darek Kraśnicki, jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia i zacznę od problemu opisanego przez mojego widza a jednocześnie córkę kierowcy, któremu zabrano prawko za alkohol.

...............

Witam,

przejrzałam kilkukrotnie Pana filmiki, jednak każda sprawa jest inna stąd moje pytanie.

Piszę w imieniu mojego taty, który w czerwcu rok temu stracił prawo jazdy na rok (ok. 1 promil -nie przyznał się ostatecznie do wyniku), od półtora miesiąca jeździ na wszelkie badania do wojewódzkiego ośrodka, /czyli z moich obliczeń wynika, że chyba od marca/.

Niestety dzisiaj otrzymał negatywną opinię. Z tego co mówi, wszelkie badania z krwi wykazały jakieś zniszczenie wątroby, podwyższony cukier itp,


Psycholog podobno nie powiedział wprost - jednak zalecił podjęcie leczenia, okulista zalecił okulary. Po pierwszej serii badań, wysłano tatę na kolejne badania, w tym czasie nabył okulary, zrobił ponowne badania z krwi i co dziwne uzyskał pozytywną opinię psychiatry w prywatnej poradni, od lekarki, która jest ekspertem do wydawania opinii w takich właśnie sprawach (była to osoba ustalona z Wojewódzkiego ośrodka).


Kolejna wizyta u okulisty miała być bodajże za tydzień, jednak już dzisiaj tata dostał telefon o wydanej opinii... Po co zatem te badania, skoro opinia już była podobno wydana w kwietniu ...

Z racji, że tata jest kłębkiem nerwów i nie wie kompletnie, co ma zrobić - czy się odwoływać, czy czekać na kolejne badania?


Upiera się przy tym, że ma dobre (już teraz) wyniki krwi, jednak tłumaczę mu, że być może kluczowe w jego sprawie było orzeczenie psychiatry i niezbędne będzie podjęcie leczenia?

Czy pozytywna opinia drugiego psychiatry (ustalonego z Wojewódzkiego Ośrodka + aktualne pozytywne wyniki krwi mogą posłużyć jako argument w odwołaniu?

Na opinii nie ma wyszczególnionego powodu wydania negatywnej opinii, a cała dokumentacja została w Wojewódzkim Ośrodku (nie wiem dlaczego...)
Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam,


...
Moja odpowiedź
[Jak pewnie zauważyłeś, ten kierowca nie zrobił nic przez około 8 miesięcy, aby sprawdzić swój stan zdrowia i nieco przygotować się do badań WOMP. Badania okulistyczne z doborem okularów można było zrobić wcześniej, również to samo tyczy się nieprawidłowych prób wątrobowych i podwyższonego cukru. Czasem tylko przejście na dietę czyni cuda.


O tym, że można było coś z tym zrobić świadczą poprawne już teraz wyniki krwi, czy nawet aktualna opinia psychiatry.
...

Czy odwołanie wyżej ma jakiś sens?
Trudno mi powiedzieć. Chociaż większość odwołań przynosi dalej wynik negatywny, to nie można wykluczyć, że w tym przypadku będzie inaczej.

Tak czy owak to odwołanie jest ostatnią deską ratunku, jeżeli chodzi o odzyskanie prawa jazdy. U starszych osób zdrowie raczej poprawia się niewiele, a czas odgrywa tu niebagatelną rolę.


Wszystkie te poprawne wyniki i pozytywne opinie mogą mieć znaczenie i warto je przedstawić w Instytucie Medycyny Pracy, przynajmniej potwierdzając pośrednio chęć zmiany swojego dotychczasowego trybu życia.
..

Na tym kończę, jak miałeś podobny przypadek, to koniecznie skomentuj ten filmik wideo, jak filmik Ci się spodobał, to daj Like'a czy Kciuka,
Jak chcesz więcej takich materiałów, to koniecznie subskrybuj mój kanał YT Lekarz Medycyny Pracy. Linki subskrypcji są gdzieś po mojej prawej, a po twojej lewej stronie.


Zachęcam Cię też do obejrzenia filmiku
"Jak przejść badania po zabraniu prawa jazdy w WOMP i odzyskać prawko?"

Pomimo, że minęło już kilka lat od jego nakręcenia zawarte tam porady są ciągle aktualne i ciągle dostaję maile od kierowców, którym to wideo pomogło.

Wolę je o wiele bardziej niż takie dramatyczne wiadomości, kiedy tak naprawdę niewiele mogę pomóc.

Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia i do zobaczenia w moim kolejnym wideo.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Orzeczenie lekarskie dla Kierowców.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.