Na badanie w soczewkach czy w okularach?

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Kandydat na kierowcę w okularach

Kandydat na kierowcę w okularach

Czy na badania do prawa jazdy będziesz musiał zdjąć soczewki kontaktowe, celem właściwej oceny ostrości wzroku?


Witam,
Mam wadę wzroku -6 i -6.25. Od lat noszę soczewki (obecnie -5 i -5.25, w których widzę dobrze). Mój znajomy, który nosi okulary, podczas badania miał sprawdzany wzrok bez okularów, a następnie w swoich okularach, aby zweryfikować, czy może ich używać podczas jazdy, czy też potrzebuje mocniejszych.


Jak wspomniałem, od lat noszę soczewki i jedyne stare okulary, które posiadam, są stanowczo za słabe. Jak więc będzie odbywało się badanie? Bez soczewek, a następnie zostanę poproszony o założenie swoich soczewek?


Czy też powinienem mieć podczas badania okulary o odpowiedniej mocy? Czy może standardowo jak u okulisty – „na gołe oko”, co wykaże, że nic nie widzę, a następnie po nałożeniu odpowiedniej ilości soczewek zostanie zbadana moja wada?


Nie wiem, czy takie badanie ma na celu po prostu zaznaczenie, czy do jazdy potrzebne są okulary/soczewki, czy też określenie, że osoba dysponuje odpowiednimi do jazdy okularami/soczewkami?


Dodatkowo, jeśli dostanę kod 01.06, to czy mimo wszystko na egzamin powinienem przyjść w okularach, czy mogę w soczewkach?
Pozdrawiam


Moją odpowiedź udzieliłem w filmiku na początku strony.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania oczu wada wzroku.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.