Mlody kierowca z B1

by Marcin

Mam takie pytanie, jak mam prawo jazdy na B1 i kończę 18 lat to płace za cały kurs czy tylko za egzamin praktyczny? Pytam bo jeśli mam 2x płaci za jedno prawa jazdy to szkoda pieniędzy :(

Moja odpowiedź
Niestety jest to prawo jazdy w pewnym sensie ekskluzywne i zdecydowanie nie polecane osobom bez kasy, których nie stać na auto typu B1.

W szkole jazdy która to prowadzi, niestety większość to kursanci bez problemów finansowych, posiadający samochód do swojego użytku oraz bardzo często dużo wcześniej jeżdżący bez prawka.Są to raczej prawdziwi pasjonaci jazdy.

Niektórzy mają nawet wkalkulowane mandaty, które zapłacą za jeżdżenie normalnymi autami z prawkiem B1 /oczywiście coś takiego odradzam/.

Jesteśmy zwolnieni tylko z teorii. Radzę więc w Pana przypadku poczekać do pełnoletności. Proponowane rozwiązanie jest wymuszone jedynie względami ekonomicznymi.

Prywatnie jednak uważam, że dwuletni okres doświadczeń z samochodem nawet tylko B1 dla młodego kierowcy, trudno przeliczyć na 1000 zł różnicy w cenie dwóch kursów i powtórnego egzaminu.

Comments for Mlody kierowca z B1

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Nov 21, 2009
Rating
starstarstarstarstar
Po B1 nie płacimy za cały kurs
by: Instruktor

Jeżeli osoba posiada kategorię B1 to aby zdobyć kategorie B, nie musi wykupywać całego kursu , lecz doszkolenie 20 godzinne i zdaje tylko egzamin praktyczny.

Jeżeli prawko nie było tylko blankietem na pokaz i przez te dwa lata "uzywały " go to zdanie nie powinno stanowić problemu.

Inna sprawa to że, nikt nie każe nam robić prawka B po dwóch latach ono jet nadal ważne. Mam teraz na doszkoleniu 2 studentów którzy maja Smarty i całe studia przejeździli na tych autach i na prawku B1 .

Teraz jednak kończą studia i życie na nich wymusza zmianę kategorii.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to prawko 16 lat Prawo jazdy B1.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.