Kurs prawa jazdy a badanie lekarskie

by Daniel
( ditan@interia.pl)

Witam Serdecznie.

Zacząłem kurs na prawo jazdy po 5 godzinach nauk teoretycznych pojawił sie lekarz, który miał nam zrobic badania lekarskie dopuszczające do kontynuowania kursu.

Problem polega na tym że na takim badaniu lekarskim Pan Lekarz wykrył wade wzroku, polegająca na braku oceniania odległości. Musze stawić się na kolejne badania, gdzie lekarz dokona dokładniejszego badania oceniania odległosci na pałeczkach.

Poza tym dostałem informacje od lekarza, ża bede mógł zrobic prawo jazdy w wieku 20 lat (obecnie mam 18).

Przecież nie jestem kierowcą ani z transportu ani handlowcem. Więc dlaczego nie moge zrobic prawa jazdy z terminem badania wzroku ?

Dziękuje za odpowiedz.

ditan@interia.pl

Problem polega na naruszeniu tutaj przede wszystkim zasady przeprowadzania przed kursem badań na prawko. Jeżeli mimo wszystko jest to lekarz związany z tą szkołą jazdy, to porozmawiałbym z jej właścicielem, który nie wymagał orzeczenia wcześniej.Zawsze można taką sprawę zgłosić do organu kontrolującego ten Ośrodek Szkolenia Kkierowców i może to być jakimś argumentem w rozmowie.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.