Kurs motorniczego krotka historia

by Darek
(Wrocław)

Zajezdnia Trawwajowa

Zajezdnia Trawwajowa

Kurs motorniczego we Wrocławiu krótka historia opowiedziana przez jednego z instruktorów nauki jazdy tramwajem.

https://www.youtube.com/watch?v=3MdjSd9jRYc

Dzień dobry, znajdujemy się na terenie zajezdni tramwajowej we Wrocławiu przy ul. Ślężnej.

Od 16 lis 2012 Kurs na motorniczego tramwaju
Witam państwa na szkoleniu praktycznym dla kandydatów na motorniczych tramwaju, które realizowane jest przez szkołę nauki KURSANT w porozumieniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu.
Od 16 lis 2012 Kurs na motorniczego tramwaju

Jazda praktyczna odbywa się zarówno wagonami starszego typu, jak i wagonami bardziej nowoczesnymi, a są to tramwaje typu Skoda 16T i tzw. 205, potocznie nazwane wrazami. Podczas szkolenia praktycznego kursanci odbywają jazdy wagonami 105NA, które kursują po Wrocławiu, obecnie jako składy dwuwagonowe, ale mogą nawet jeździć jako składy pięciowagonowe. Produkowane były w latach 1974-1994 przez chorzowską firmę Konstal, obecnie jako Alstom Konstal.

Szkolenie praktyczne odbywa się na terenie kilku wrocławskich zajezdni oraz w ruchu miejskim, a zdobyte umiejętności pozwalają nie tylko zdać egzamin praktyczny, ale uczą przede wszystkim umiejętności przewidywania, radzenia sobie ze stresem oraz bycia kierującym świadomym, odpowiedzialnym, respektującym prawa innych uczestników ruchu drogowego.
Od 16 lis 2012 Kurs na motorniczego tramwaju

Zajęcia przygotowują kursanta do pracy w zawodzie motorniczego tramwaju w przedsiębiorstwach komunikacyjnych, który oprócz stabilności zatrudnienia daje również dużo satysfakcji wynikającej z pracy z ludźmi i braku monotonności.

Może kilka słów o samym egzaminie praktycznym. Egzamin państwowy składa się z egzaminu teoretycznego i egzaminu praktycznego, egzamin praktyczny odbywa się na terenie zajezdni, gdzie wykonywać będziemy jazdę manewrową oraz jazdę w ruchu miejskim, oczywiście po uprzednim przygotowaniu pojazdu do jazdy i sprawdzeniu podstawowych elementów odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy.

Chciałbym zaprezentować elementy zadań egzaminacyjnych, jakie będziemy wykonywać na egzaminie państwowym, w którym uczestniczyć będą nasi kursanci, a jednym z nich jest pan Łukasz.

Kurs motorniczego we Wrocławiu krótka historia

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Kurs na motorniczego tramwaju.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.