Książeczka wojskowa w WOMP

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław 54-510 Żernicka 215)

Po co lekarzowi książeczka wojskowa w WOMP

Po co lekarzowi książeczka wojskowa w WOMP

Jakimi konsekwencjami grozi pokazanie książeczki wojskowej podczas badań lekarskich kierowców w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy?Ciekawy problem mojego widza, który podczas badań w WOMP pokazał książeczkę wojskową oraz komisyjne
orzeczenie lekarskie z kategorią E /czyli niezdolny do służby wojskowej nawet w czasie wojny/

Jak pewnie się domyślasz orzeczenie dla kierowcy było również negatywne i czy coś można zrobić z tym fantem.
.....
Cześć nazywam się Darek Kraśnicki jestem byłym lekarzem wojskowym z Wrocławia i zacznę od zapytania mojego widza
....

Witam
tematem jest zabranie prawa jazdy po alkoholu 0.10 mg i miałem spadające. Byłem na badaniach w WOMP i pani lekarz potrzebowała książeczkę wojskową i to orzeczenie z wojska

Wzięła to, poczytała to uzasadnienie,a mi powiedziała, że nie mogę mieć prawa jazdy.

Byłem na badaniach w WOMP i pani lekarz stwierdziła istnienie z orzeczenia z WKU. Pojechałem do WKU, się spytać, czy rzeczywiście mają prawo do tych orzeczeń lekarskich a tam powiedziano, że nie mają się tym posługiwać, bo tylko do wojska jest to potrzebne, a nie do prawa jazdy.
...
Co dalej mam zrobić, może pan mi coś podpowie?

Bo to jest tak że chodziłem do szkoły specjalnej, nie dawałem se w 4 klasie rady z nauką, i jak szłem do WKU to się zapytali.

Tak dostałem kategorię E i wpisali mi upośledzenie umysłowe i skrzywienie kręgosłupa, a jestem zdrowy, żadnego papiera nie mam, że coś mi dolega,a również psychotesty mam pozytywne.
...
Odpowiadając na to pytanie: Generalnie lekarz wykonując rzetelnie swój zawód ma prawo wglądu w różną dokumentację medyczną pacjentów.

Są nią również orzeczenia różnych komisji, w tym także wojskowych. W momencie okazania takiego dokumentu musisz się liczyć z tym, że wiedza ta zostanie wykorzystana również do celów orzeczniczych.

W tym przypadku kierowca stracił prawo jazdy i wątpię, żeby je odzyskał w trybie odwoławczym,który zresztą rozpoczął.
..
Na tym kończę.
Jeżeli to wideo w czymś Ci pomogło, to daj like'a, daj kciuka.Jak jesteś po raz pierwszy na moim kanale, to koniecznie dokonaj subskrypcji - poprzez linki z mojej prawej, a twojej lewej strony. W ten sposób od razu otrzymasz najnowszy materiał i niczego nie ominiesz.
..

Na marginesie:

Warto czasem pomyśleć nad późnymi konsekwencjami swoich czynów. Obecnie, niezależnie od kategorii zdrowia, do wojska nie biorą na siłę, wojna jest mało prawdopodobna, ale wpis w książeczce pozostaje.

No i oczywiście czasem zostajesz skierowany na przymusowe badania za jazdę po alkoholu, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia i do zobaczenia w moim kolejnym wideo.

Comments for Książeczka wojskowa w WOMP

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Dec 26, 2014
Rating
starstarstarstar
Badania kierowców
by: Michał

Panie Doktorze, Pana interpretacja jest nie do końca prawdziwa. Książeczka wojskowa nie może być jedynym źródłem informacji o pacjencie, tym bardziej, że orzecznictwo lekarsko - wojskowe pozostawiało - i pozostawia wiele do życzenia.
Lekarz w WOMP podszedł do sprawy niewłaściwie. Jeśli na podstawie informacji uzyskanych w wywiadzie stwierdził, że z pacjentem może być coś nie tak, powinien takiego pacjenta skierować na badanie konsultacyjne do lekarza psychiatry oraz psychologa. Tak się akurat składa, że zbadanie poziomu umysłowego lub osobowości nie jest badaniem skomplikowanym. A bez względu na to, co zostało wpisane do książeczki wojskowej - każdy pacjent ma prawo domagać się obiektywnej oceny oraz zastosowania właściwych metod diagnostycznych.

Sep 20, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Upośledzenie umysłowe załatwione?
by: Dariusz

Ktoś, kto miał stwierdzone upośledzenie umysłowe oraz z tego powodu został przeniesiony się do szkoły specjalnej, a potem dostał kategorię E z pewnością nie musiał wykonywać najmniejszego ruchu w tym kierunku, poza potwierdzeniem tego faktu. Nie sądzę też, aby nagle stan jego umysłu się dramatycznie zmienił i ten gentelman nagle skończył studia.

*Dla potrzeb poprawności politycznej możemy poudawać, że nikt nie załatwiał za łapówki zwolnienia z wojska. Tak czy owak uważam taki punkt widzenia za wybitnie naiwny.

Niestety "wojskowa padaczka" czy inne "wojskowe schorzenia" ciągną się czasem jak smród po gaciach.

Sep 19, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Nie zgadzam sie z Panem
by: Anonymous

A ja mysle ze Pan Darek jako byly wojskowy ma skrzywione spojrzenie na ten przypadek i widzi go jako migajacego sie od wojska...a moze dostal E bez starania sie...? i zgadzam sie z przedmowca ze patrzenie na ksiazeczke wojskowa w tym przypadku to jak np. patrzenie na RTG pluc sprzed 20 lat

Sep 19, 2014
Rating
starstarstarstarstar
naprawde?
by: Anonymous

Panie Darku
proszę sie nie obrazić ale ten
Pana komentarz jest idiotyczny
z 2 powodów. Ważne jest zdrowie w dniu badania a nie podczas komisji wojskowej. Kategoria w książeczce ma się nijak do predyspozycji zdrowotnych do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na koniec strzela Pan sobie w stopę sugerując ta kategoria E jest naciągana (załatwiona) a to oznacza, ze ktoś po Pana fachu bardziej cenil koperte niz etyke lekarska.,

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Orzeczenie lekarskie dla Kierowców.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.